Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlásnál otthonra....

Laptop vásárlásnál otthonra. Milyet? Megbízható bolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnék vásárolni laptopot Max 130ezer körül. Netezésre meg családi fotók/videók tárolására. Játékra nem igazán használnám.


Ami fontos szempont, hogy gyors legyen és lassan merüljön /jó akksi/


Ezek a paraméterek jók?


Intel core i3

SSD 256 GB

RAM 4GB (vagy 8GB-tal bővíteni később?)

USB port 3-4db


Videó kártya

GHz

Akkumulátor cellaszám

Operációs rendszer

Kijelző felbontás (és mérete)


Ezek mekkorák legyenek?

Ha valaki annyira rá ér és volna olyan kedves akkor tudna küldeni konkrét linket? :D

Nagyon szépen megköszönném :)



2017. márc. 22. 12:41
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

.

(Bocs, csak azért pöttyentek ide, mert engem is érdekelne valami hasonló dolog...)

2017. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, ha játékra nem használnád akkor gyakorlatilag megveheted a legolcsóbb, legalapabb gépezetet.


A videokártya mérete számodra nem mérvadó.

A Ghz sem.

Az akkumulátor tartóssága nem feltétlen cellaszámon alapszik. Erre azt tudnám javasolni, hogy ha kinéztél egy szimpatikus gépet akkor olvass róla fórumokon, hogy mennyit bír az akksija kb.

Op rendszernél.. nos szerintem mindegy milyet veszel. Ha nem windows van rajta és nem értesz az ilyesmihez, akkor 4-5e ft-ért tesznek rá neked egyet. De magad is meg tudod oldani. Nem nagy ördöngősség. Ha biztosra akarsz menni, akkor windows-os gépet válassz. A kijelző méret igazából csak rajtad múlik. Szerintem egy 15 col körüli már kényelmes általános felhasználásra. A felbontás nem lényeg. Hidd el, a kijelző mérethez passzoló felbontást tudni fogja a gép. :)


A RAM jó, ha több. Az neked sem árt. A SSD pedig egy nagyon hasznos dolog. :) Szintén ajánlom.



Itt egy kereső link:


[link]


Csemegézz! :) Ha nem ír bele SSD-t akkor felárért kérhetsz bele. Ezt az üzlet megmondja, hogy menyniért.


Elképzelhető, hogy a HDD (winchester) mellett nincs hely SSD bővítésre. Ebben az esetben nyugodtan kérheted, hogy Ne bővítés legyen, hanem a HDD teljes cseréje SSD-re. Hacsak nem vagy az a fajta, hogy mindent le kell mentened amit látsz neten, akkor jó eséllyel elég lesz a 256GB-s SSD. Egyesek mondják, hogy az SSD élettartama korlátozott. Nem feltétlen kell elhinned ezt. Valóban korlátozott, de hosszú hosszú évekről van már szó. Szóval nyugodtan kérheted úgy is, hogy CSAK az legyen benne. USB-nél szerintem elég lesz a 3-4 port is. :)

2017. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, rászűrtem mégegyszer:


[link]


Ezekben már csak SSD van. Szerintem ezek közül bátran válogathatsz. Akár a legolcsóbbat is.


Ezeknek többet fog bírni az akksija mint a hdd-s, optikais gépeknek mert a hűtő ventilátor(oka)t leszámítva nincs bennük mechanika.

2017. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!