Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szeretnék egy bőrkabátot....

Szeretnék egy bőrkabátot. Vásárlásnál mire kell oda figyelnem?

Figyelt kérdés

Na nem ilyen divatos vacak New Yorkeres műbőr kabátra gondolok, hanem igazi rendes bőrkabátra, ami minőségi, és 5-10 év múlva is fel tudjam venni.

Még sosem volt bőrkabátom, ezért nem tudom mire kell figyelni vásárlásnál. Ősszel, és télen szeretném hordani alatta vastag pulcsival.

Azt mondták egyesek, hogy nem lesz jó, mert szét fogok fagyni, de én bírom a hideget. :D

Mondtam, hogy pulcsit veszek alá, erre azt mondták, hogy az nem lesz jó, mert a bőrkabátnak az a lényege, hogy passzoljon, és nem fér be alá pulcsi, ha nagyobbat veszek, hogy beférjen alá, az megint nem lesz jó.

Igaz ez?

Mire kell oda figyelnem, mármint, normális helyen akarok venni, ahol értenek a bőrkabátokhoz, meg ilyesmihez, de mégis mi a lényeges?

18/F



2013. aug. 26. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyen rendesen kibélelve, meg vigyél pulcsit, és úgy próbáld.

Tetszen, álljon jól, szerintem más lényeges nem nagyon van.

22 L

2013. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
télen nem jó hordani, nem meleg. meg már amúgysem divat.
2013. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat? Most jött be újra a gagyi a divatba, a sima bőrkabát, főleg férfi az meg mindig is "divatban" volt. Akinek nincs minimum egy az nem is férfi. :)


Arra kell odafigyelni, hogy a fazonja egy ne legyen túl csicsás, vagy éppen aktuális divathoz igazítva. Olyat keress ami egyszerű, letisztult, normál zipzáras, kicsit motoros fazonú, de egyszínű és minél kevesebb panelból van összevarva. Azzal nem tévedhetsz. Olyat keress ami nem szörmebéléses mert az csak télen jó. Az elmúlt években nagyon divatosak voltak ezek a szövet paszományos tucatdzsekik, főleg a csajokon, azt a fazont érdemes most elfejelteni vagy 10-20 évre, olyat keress ami végig bőr és formátlan. A gallérja lehetőleg álló galléros legyen, de ne legyen patentes szíj mert az sem egy örök divat.


A báránybőr szép sima egyenletes, viszont nem túl "macsós", de egy öltöny fölé is elegáns, a kecskebőr már valamennyivel férfiasabb. A motoros dzsekiket marhából csinálják, azok nagyon kemény bőrök, hétköznapi viseletre nem biztos, hogy nagyon kényelmesek. Sertésbőrből ne vegyél mert az gagyi.

A fekete színnel nem tévedhetsz. Ha ezeket betartod 10-20 év múlva is nyugodtan használhatod, nem fog kimenni a "divatból". Viszont arra készülj fel, hogy 40-60 ezer között van az ára, ami ennél sokkal olcsóbb az nem biztos, hogy jó vétel. Szigorúan bőrruházati boltokban keresd, vagy interneten.


Esetleg vaterán körbe lehet nézni, hogy van-e használtban olyan ami tetszik, vagy ebay-en nézni valamelyik brit eladó termékei között, ott valamennyivel olcsóbban hozzá lehet jutni, a nagyobb márkákhoz is.

2013. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Hello!Nekem volna egy Tom Tailor valódi sertésbőr bolti ár töredékéért. olx-en megtalálod . Amúgy meg miért is volna "gagyi" New yorkeres?..Ha nem csak díszférfiként szeretnél villogni akkor ez nem lenne rossz választás
2015. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!