Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia vagy amd, melyiket...

Nvidia vagy amd, melyiket preferáljátok?

Figyelt kérdés

És 1-2 okot is írjatok.



(Tudom hogy már milliószor meg volt kérdezve.)



2017. máj. 13. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én az AMD-t.

A pirost színt jobban tetszik, meg a neve is könnyebben kimondható.Ezek mellett most is az van, és az utódja is az lesz.

2017. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Érdekes szemppntok alapján választottad.
2017. máj. 14. 00:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő, magamnak NVidia mert csak ő van a felső kategóriában, asszonynak AMD mivel sok kártyájuk jobb ár/értékű a középkategóriában. Illetve az AMD driveres policyje is szimpatikusabb.
2017. máj. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Erre jobb választ nem lehet adni.

Mert már a 2 gyártó között jelentés különbség nincs, ezt csak az elvakult fanatikusok nem látják.(maximum driver-es támogatás szempontjából)

2017. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően pont lesz.rom, hogy NV vagy AMD. Amelyik azonos árban számomra jobbat kínál, azt veszem.

De ha mindenképp választanom kellene, akkor az AMD-re voksolnék... Habár úgy őszintén nem is tudom miért. Talán a GCN architektúra miatt, azzal nagyon a szívembe lopták magukat.

2017. máj. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
AMD, mert undorítónak találom amit az nvidia csinál a zárt rendszereivel(gameworks, gsync, akármi amihez közük van gyakorlatilag). Az meg hogy éljenezzük hogy 600 helyett 500 dollár a harmadik legerősebb kártyájuk egy vicc, részemről ehhez nem akarok asszisztálni. Pl tudod miért nem támogatják az nvidia kártyák a freesync et? Mert az nvidia azt akarja hogy gsync monitort vegyél, ezzel magához láncolva amíg nálad van az a túlárazott fos. És miért nem támogatja a gsync monitor a freesync et is? Mert az nvidia egyik feltétele hogy kizárólag a gsync et támogathatják. Mert bszódjon meg a vásárló. A freesync egy teljesen nyílt technológia, akárki a kártyájára rakhatja bármiféle költség nélkül(nem mintha a 10x annyit érő nvidia ne lenne elég tőkeerős ahhoz hogy kicsengesse az esetleges jogdíjat), de ugye abban mi lenne a buli, így viszont ha veszel egy 130+ ezres monitort akkor eszedbe sem jut másfél év múlva nem nv kártyát venni megint. Remélem ez elég volt 1-2 oknak. Azonos áron meg mindig hasonlót nyújt a két gyártó, egymáshoz igazítják az árakat idővel, ha kizárólag a teljesítmény\ár arány érdekel akkor jóformán mindegy(habár nekem személy szerint az opencl fontosabb mint a cuda, gondolkodás nélkül beáldozok 10 fps t játékok alatt ha ezzel másfélszer annyi nyers számítási kapacitást kapok(pl blender alatt a 480 minimum hozza az 1070 szintjét, egy fury az 1080 ét)).
2017. máj. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
AMD-t, elsősorban az nvidia ellenszenves üzletpolitikája miatt. A kártyák jók, ez vitathatatlan, de ha nem muszáj, nem hizlalom a pénztárcájukat.
2017. máj. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nvidia, mert nem akarom feleslegesen szívatni magam.

Ja, és mert megengedhetem.

2017. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Meg mert szereted ha anális örömökben részesítenek.

2017. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
#9: Soha semmi bajom nem volt az Nvidia-val, az AMD-vel meg 4 éven át kínlódtam (3 különböző kártya).
2017. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!