Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az nem probléma, hogy a mai...

Az nem probléma, hogy a mai nagy batár videókártyák már lefele hajlanak a PCI-E slotból?

Figyelt kérdés

Olyan hatalmas videókártyák vannak, illetve olyan nehezek a hűtés miatt, hogy a mai kártyákat csak a PCI-E slot, és a rögzítőcsavar tartja meg az egyik oldalán. A csavar nélküli oldala viszont lóg lefele, hol nagyon, hol kevésbé.


pl itt a videó elején:

https://www.youtube.com/watch?v=D5mmSrCG2ok



Ez nem probléma?


2017. máj. 6. 21:57
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

De eléggé, az alaplapnak nem tesz jót, és a kártya NYÁK-ja se szeretni ,hogy feszesen van.


Hogy a saját esetemmel éljek. Vettem egy Gigabyte HD6950-et. Az 1 gigás Windforce 3x-es verziót. Eléggé görbült, tudtam ,hogy ez nem jó ezért 3D nyomtattam neki egy állványt.

Így fest a szépség: [link]


OFF: Ha kell valakinek ilyen állvány tudok nyomtatni, elég drága elkészíteni de teljesen testre tudjuk szabni. Ez NEM hirdetés.

2017. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szóval úgy gondolod, hogy érdemes kitámasztani valamivel?


Ehhez nem hinném hogy kellene 3D nyomtatni, csak keresni kell valamit, ami stabilan tartja a kártyát. Máshol kötegelővel kötötték fel, pl. egy csavarnak a helyére.


Számomra ez nagyon furcsa... a videókártya gyártó cégeknek nem kellene erre gondolniuk, valahogy? Nem kellene adni valamit a kártyához, ami megtarthatná azt?

2017. máj. 6. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Oldalára is döntheted a gépházaz, hogy álljon a kártya.
2017. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Azok a kártyák amiken van backplate, azok védve vannak. De az alaplap nincs.


Én szeretem a kompakt megoldásokat, amiktől kellően dinamikus maradhat a gépem, na a huzalkötegelő nem ilyen :D


Ja és én csak kihasználtam a 3D nyomtatóm lehetőségeit.

2017. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És az nem jó megoldás, hogy a kártyába illő tápkábelt elvezetem hátul a gépház mögött (mint amikor a kábeleid vezeted el, hogy ne legyenek útban), és felülről húzod ki a kártyához úgy, hogy épp elérje a videókártya csatlakozóját, és úgy dugom be, hogy az egy picit feszüljön, ezzel felállítva a kártya "orrát"?
2017. máj. 6. 23:54
 6/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Hát, ha netán megtöröd a kábelben az egyik fázist, főleg ha nem a földet, vagy a kártya VRM-ének felépítésétől függ, de ha megtöröd, akkor leéghet az egyik túlterhelt ér, (erre a kissebb az esély). Vagy csak kárt okozhatsz a kártyában, ha nem kap elég áramot. Utóbbi valószínűbb.


De én semmiképp sem tartanék egy kártyát azzal a kábellel ami az életet adja neki. Ez olyan akasztják a hóhért szituáció. De ez persze csak a saját elvem.

2017. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 ugyes megoldas! :D

Nekem is a batar nagy HD6970 hajlott nagyon,de osszesen 5percet volt ugy kb.utana a gepet oldalra forditottam es levettem a takarolemezt,mert nem letezett huteni maskepp(FX-6350 @4.8GHz is hozzajarult ehhez).

Azota mar G4400 van 4.5GHz-en amit azert nem egy nagy cucc lehuteni,meg egy HD7870,de a fektetett nyitott megoldast megtartottam,nekem bejott nagyon.

2017. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!