Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a hűtés a videoká...

Miért áll le a hűtés a videokártyán?

Figyelt kérdés
Van egy Gygabyte 8800gtx-em. Ma vettem észre hogy leált rajta a hűtő játék közbe 89 fokos volt amikor észre vettem.Beakadt a játék.Azt azonban tudni kell hogy nekem volt egy Msi nx 8800gts-em és ezelőtt egy Msi nx 8800gtx ugyanolyan mint a gts csak gtx. Egy márka. Azokon is előfordult hogy leált a hűtés. Ezt szeretném kideríteni hogy miért áll le az őszes kártyámon a hűtő. Szerintetek miért van ez? Válaszokt köszönöm. A helyesírásért bocs.
2010. máj. 13. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jó, akkor egy radikális megoldást javaslok:

húzd le a kártya ventilátorát a csatlakozóról, és szereld azt le. Csavarozz rá egy Molex-tápellátású 8 vagy 12 cm-es ventilátort, és köss rá tápot. Tuti jó lesz, én is ezt csináltam a 6600-asommal, mer valahogy nem volt kedvem új bordát meg ventilátort venni, és jó volt. Később, ha majd megtalálod a vírust, ami a problémát okozta, vagy újrahúztad a rendszert, akkor visszarakhatod a rési ventilátort.

2010. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor a régi kártyámon leállt a hűtő akkor régi windows volt rajta vagyis windows-7. Újraraktun a windowst ugynazt ami eddig rajta volt és most megint rossz.Nem lehet hogy valami windows hibáról van szó?
2010. máj. 15. 09:01
 13/16 A kérdező kommentje:
Illetve ezen kívül tegnap észre vettem hogy magátol felpörgeti a ventit a kártyán. Mert be van állítva hogy hőmérsékletre állítsa magát és netezés közbe van amikor kiakasztaja és amikor leáll nem írja ki hogy 0% hanem ugyanúgy kiírja hogy pl:100%. És közbe nem is forog.
2010. máj. 15. 09:10
 14/16 anonim ***** válasza:
Mondtam már, hidd el, hogy ez a tuti megoldás. Tedd függetlenné a hűtés tápellátását a kártyától meg az alaplaptól. Szedd le, tegyél rá egy külön tápellátású ventit, és meglátod, hogy jó lesz. Nekem is így ment nem is tudom, hány hónapig a GeF6600-asom.
2010. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Szia.Azóta már megoldódott a gondom.Egy vírus volt a gépen.én se hittem a szememnek de azóta megjavult.Csak egy újratelepítésre volt szükség.
2010. jún. 28. 22:37
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülök, tényleg jobb így :)
2010. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!