Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios frissítés?

Bios frissítés?

Figyelt kérdés
Szóval vettem egy általam összeállított konfigot, amit holnap hoznak. Az alaplapnak egy asus h110m-k választottam, processzornak pedig egy i5 7400 at. Külföldi fórumokon azt olvastam hogy az alaplap nem támogatja a 7xxx processzorokat, csak bios frissités után. Fel fogja e ismerni a lap a processzort, vagy ha nem akkor hogyan lehetne frissiteni a biost processzor nélkül??

2017. ápr. 11. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyárak a kaby lake megjelenése óta (meg előtte) már frissített, 2.0-ás BIOS-t raknak az alaplapokra, amik felismerik a kaby lake-s procikat (mint amilyen az i5 7400 is).

Amennyiben 1.0-ás BIOS van rajta (mert pl beragadt a készletbe, mikor még nem volt frissebb BIOS kiadva a gyárban), akkor finoman szólva megszívtad, a gép el se fog indulni, mert nem képes azzal a procival dolgozni (mintha elküldenének a boltba, de hagy már otthon kidobva az agyad közben). Ha ez a helyzet, szerezned kell egy sky lake-s procit, amit az 1.0-ás bios is támogat, bios frissítés, majd vissza az i5 7400-at. Ilyenkor szokták javasolni a pentium G3900-at, ez a legolcsóbb sky lake, ha nem tudsz kölcsönkérni sky lakes procit és nem megy a lappal, akkor vehetsz egy ilyet is.

2017. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennél az alaplapnál a 1306-os (jelenleg ez a legfrissebb) BIOS támogatja csak ezt a procit.

Esélyes, hogy nem ez lesz rajta.

Emlékeim szerint az ASUS nem tud CPU nélkül updatelni, Gigabyte-okba van egy úgynevezett Q-Flash opció, ami proci nélkül, pendrive-ról tud frissíteni.

Szóval kell egy támogatott CPU a frissítéshez, de próbáld meg előtte!

2017. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azf írja az asus hogy a lap tud valami ez flash 3 at ami olyan mint az általad említett gigabyte alaplapok q flash-e. Szerintetek megoldható?
2017. ápr. 11. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Az "EZ Flash" más! Ahhoz be kell lépni a BIOS-ba és onnan lehet frissíteni pendriveról vagy internetről.
2017. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval mégse fog működni??
2017. ápr. 11. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy menni fog, lehet hogy nem. Ez csak akkor derül ki ha összeraktad :D
2017. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítségeteket.
2017. ápr. 11. 20:50
 8/8 m.márkó válasza:
Tudom hogy régi a kérdés, de érdekelne hogyan oldódott meg az ügy. :D
2018. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!