Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ventilátort tegyek a...

Milyen ventilátort tegyek a hűtő radiátorra?

Figyelt kérdés
Adott egy Corsair H60-as folyadékhűtő. Mindkét oldalára tervezek ventilátort rakni. A kérdés, hogy milyet. 120mm-es ventilátorok mehetnek rá, ez eddig okés. Főként a fordulatszám érdekel. Gyárilag a maximális fordulatszám: 3200 RPM. Érdemes vennem 2db csendesebb, darabonként 2-2000 max RPM-es ventilátort vennem? A processzor egyébként fx6300 és gyári órajelen kívánom használni.

2017. márc. 20. 11:30
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Hagyd meg a gyárit.


Alapórajelen futó FX6300-al hangtalan lesz az is.

2017. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd a gyárit ha nem húzol rajta. Én FX-6350et használok gyárival 3 és fél éve és nincs semmi gond vele.

Jó házzal amúgy sokkal többre mész minden téren, én Zalman Z11 Plust használok és kegyetlen jól szellőzik. :)

2017. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos a hűtő már megvan, csak írták néhol, hogy zajos a radiátor hűtője. A proci gyári hűtője már nincs meg. Nem is nagy baj. :) Neked hány fokon megy általában? Jelenleg xigmatek loki 2 hűti és így 58-60-ig fel tud kúszni ha nagyon terhelem. Ekkor már hangos is. Azt a hűtőt csak egy darab 9 cm-es ventillátor hűti. Megteszi, megteszi, de nem az igazi. Emiatt is vettem meg a vízhűtést.
2017. márc. 20. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyári hűtővel ugye eddig a maximum 55 fok volt, de általában olyan 40-45 körül szokott lenni :D
2017. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!