Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik az USB-s...

Miért nem működik az USB-s 5.1 hangkártya? Mi baja lehet a mikrofonnak?

Figyelt kérdés

Maga a probléma azzal kezdődött, hogy vásároltam egy új számítógépet, és az új géppel a headsetem ( logitech g230 ) mikrofonja valahogy nincs kiegyezve, mert nagyon halk a mikrofonom, pontosabban nem halk hanem ilyen doboz szerű hangot ad és hiába állítgatok össze vissza mindent a driverben meg a windowson, egyszerűen nem tudom megvarázsolni hogy jó legyen, holott régi gépen semmi gond nem volt. A hanggal most sincs semmi baj, csak a mikrofonnal.

Gondolom az alaplapi hangkártya ( msi h110 pc mate lap ) valahogy nincs kiegyezve ezzel a logitech fejhallgatóval vagy nem tudom...


Mivel elég zavaró ez a dolog gondoltam valahogy meg kellene oldani, de mivel a gép megvásárlása minden félretett pénzem felemésztette nem maradt pénzem sem egy új fejhallgató, sem egy jobb fajta pcie hangkártya vásárlására, így gondoltam veszek egy ilyen kis USB-s hangkártyát, hátha megoldást jelent...

Be is mentem egy infóboltba és vettem egyet ilyen alacsonyabb, 2 ezer forintos árkategóriában, egész pontosan ezt: [link]


Ahogy hazaértem összedugtam, és annyi a probléma vele hogy nem hallok vele semmit, pontosabban a fejhallgató egyik ( jobb ) oldala teljesen süket, bal oldalt meg nagyon halk ciripelést hallok az épp lejátszásban lévő hangból...


A kérdés azért összetett, mert egyrészt tudja-e valaki hogy az USB-s hangkártyával mi gond, vagy esetleg valaki abban tudna tanácsot adni hogy a mikrofonnal mi lehet, vagy a driverrel? vagy nem tudom, ehhez nagyon nem értek.


Ha nem sikerül megoldani a gondot akkor valszeg az lesz a következő lépés hogy egy ilyen olcsóbb 2-3 ezer forintos talpas mikrofont veszek, lehet elsőre is ezt kellett volna, remélem az megoldja majd... Vagy egy új headset.



2017. márc. 19. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Oké, először győződjünk meg róla, hogy biztos nem a mikrofonnal van a baj. Próbáld ki más gépen vagy bármilyen másik eszközzel. Ha ott is előjön a probléma, akkor nem kell tovább keresni, a mikrofon ment tönkre (bár ennek minősége alapból is meglehetősen gyér volt). Ha kizárólag a gépen történik probléma, akkor is még lehet szó szoftveres problémáról is. Az ilyen 0 forintos usb-s hangkártyáktól meg nem kell többet várni, de ilyen tüneteket akkor szokott produkálni, ha nem dugtad össze megfelelően.
2017. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam egy kölcsönkért laptopon, ott is elég gagyi a minősége a mikrofonnak de ilyen dobozhangja nincsen és valamivel jobb.

Igen, tényleg nem a legjobb a headsetem, kicsit meg is bántam hogy megvettem, de két éve vettem és elég jó áron, vagyis jóval bolti ár alatt jutottam hozzá, és annyiért amennyiért vettem igazából egész jól kihúzta ezt a két évet. És amúgy a hangzása az rohadt jó, csak a mikrofonja és a tartóssága csapnivaló, nem is ajánlom senkinek, van jobb. Lassan tervben van egy jobb minőségű is.


Egyébként nem hiszem hogy bármit elronthatok az USB-s cucc bedugásánál, tehát nem hiszem hogy így el lehet rontani bármit is xd A headset jack dugóit biztos hogy jól dugom bele a cuccba, a cuccot meg bedugtam 4 usb portba is, 2 -be hátul, 1 be elől + még egy 3.0 portba is bedugtam, de ugyan az... Valszeg az lesz hogy veszek egy pár ezres olcsóbb talpas mikrofont, azzal meg kihúzom addig amíg nem lesz feles pénzem egy komolyabb headsetre. Persze ha nem jön megoldás.

2017. márc. 19. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értek a lovakhoz, meg minden, de... miert nem csinálod azt, hogy az alaplapi hangkartyaval lejatszod a hangot, es a usb-s bigyonak csak a mikrofon bemenetelét használod?

(És azt állitod be alapértelmezetnek a windowsban, nyilván)

2017. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2#, egyébként sem szabad headsetet vásárolni, mert nem ár/érték arányosak. Pl Superlux HD681 már kapható ezerért és jobb hangzása van, mint a g230-nak. Az árkülönbözetből pedig egy sokkal jobb mikrofon is kijön.


Dobozhang meg biztos nem az alaplapi hangvezérlő miatt van, a beleintegált teljesen korrekt. Nézd meg a driverbeállításokat először.

2017. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!