Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a laptopom...

Miért kapcsol ki a laptopom minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Samsung NP300E5X-T01HU nevezetű laptopom.

Processzort újítottam benne.

Először egy Intel Dual-Core B960 2.2GHZ-s processzor volt benne, ezt cseréltem le egy Intel Core i5-2540m-re.

Rengeteg helyet átnéztem, hogy kompatibilis-e az új processzorral a laptop, és azt olvastam, hogy igen.

Na miután kicseréltem, újrapasztáztam bekapcsoltam a laptopot.

Minden oké addig amíg egyszercsak (30 perc múlva) minden ok nélkül kikapcsol.

Először melegedésre gondoltam, de a processzor hőmérésklete alapon 35-45°C, terhelve 60-78°C, a processzor maximális terhelhetősége 100°C.

Próbáltam úgy is, hogy BIOS-ba lépek és várok, de úgy is kikapcsol.

Winfos reinstall, kikapcsol.

Drivert felrakta magától, amikor bekapcsoltam az új procival.

Észrevettem, hogy a winfos (nem eredeti sajnos) elvesztette a hitelességét. Ezután raktam újra a winfost.

Ha semmit se csinálok vele csak bekapcsolom, akkor is kikapcsol.

Fél óráig bírja aztán csak csend és üresség, de be lehet kapcsolni egyből.

Remélem tudtok segíteni azt megköszönném! :)

:'(



2017. febr. 17. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha vissza rakod a másikat is kikapcsol?
2017. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha visszarakom, akkor nem kapcsol ki.

4 éves a masina, a régi processzor meg már úgy érzem a végét járja, hamar túlmelegszik, de nem kapcsol ki, kisebb terhelésnél is akadozik a munkája.

A HDD-vel, a rammal, az optikai meghajtóval, még az alaplappal sincs semmi baj.

Van benne egy dedikált Nvidia GeForce 610m 512MB-s videochip azzal sincs semmi baj, az sajnos nem kivehető :(

Van egy integrált videovezérlőre is hasonlító chip az alaplapon, amit együtt hűt a ventilátor a processzorral, de az sem meleg.

Az előző processzorban egy Intel HD Graphics talán 2000-s megnevezésű integrált videochip van, a mostaniban egy Intel HD 3000-s megnevezésű videochip van.

Lehet, hogy az a chip, ami ott van külön, az nem bírja a nagyobb IGP-t?

2017. febr. 17. 17:24
 3/8 A kérdező kommentje:

"amit együtt a ventilátor a processzorral"

Ezt egy kicsit elírtam.

Úgy akartam, hogy közös hűtése van a processzornak és annak a különálló chipnek.

2017. febr. 17. 17:26
 4/8 anonim válasza:
Üdv! Kicsit vicces, de pont a mai napon ugyanebbe estünk bele. A különbség annyi hogy i5-2520al. Minden más stimmel. Váratlanul kikapcsolgat! Esetleg jutottál valamire, mert már engem is érdekel mi az isten ez. Köszi
2017. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tegnap frissítettem a driverét és a chipsetet is, de ugyanaz a probléma, váratlanul kikapcsol sajnos még mindíg. :(

Lehet, hogy visszaküldöm a procit, akitől vettem.

2017. febr. 18. 08:48
 6/8 A kérdező kommentje:

A "hiba" oka megvan: Ez az alaplap csak a HM70-es procikat támogatja, az i3, i5 és az i7 is csak HM75 és HM77-től támogatott.

Az Intel volt olyan troll és "EVIL", hogy belekódolták a chipsetbe, hogy 30 percig megy vele a gép, aztán direkt lekapcsol. Sajnos még erre nem nagyon találtam semmi megoldást. Elvileg van egy módja, BIOS-t kell modolni, de konkrét megoldása ennek sincs még. :(

2017. febr. 18. 16:44
 7/8 anonim válasza:
Nem jutottál tovább a bios moddinggal? Sajnos semmi mást nem fogad el.
2017. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még nem találtam megfelelő programot és fájlt a bios moddinghoz. :(
2017. febr. 28. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!