Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya, táp csatlakozó...

Videókártya, táp csatlakozó nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szép lassan elkezdtem építeni egy gépet, és már csak a videókártya hiányzik, de nincs pénzem se ilyen 6 gigás 1060-at venni, se 8 gigás 470-et. Ezért egy GTX 1050-t néztem ki magamnak, + amire én használom arra teljesen jó. (medium, esetleg high/ultra grafika gaming, 1366x769)


Egy menő EVGA superclocked verziót kinéztem, de nincs rajta tápegység csatlakozó, a tápegységemen csak 2x8 pin van. Az a kérdésem, hogy így kap -e elég áramot ez a videókártya:

[link]


Egy ilyen alaplaból:

[link]


Ha esetleg kéne, itt a tápom is:

[link]


Igazából attól félek, hogy nem kap elég áramot, és elkezd szaggatni, forrósodni, meg ilyesmi. Csak azért mert nincs a videókártyának külön táp csatlakoztatása. Erre számítsak, vagy hülyeség?



2017. jan. 8. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:

A müködéshez szükséges áramot az alaplap PCI slotból kapja.

Amelyik kártyán nincs külön csatlakozó, az az beéri a max 75W-al, amit egy ilyen slot biztosítani tud.

2017. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve még attól félek, hogy az áram amit az alaplapból kap nem elég a VGA megfelelő működéséhez, ezért fog szaggatni, esetleg nem lehet teljesen kihasználni.
2017. jan. 8. 07:43
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, időközben nem láttam a válaszod, ezért írtam ki a 2. hozzászólást.

A PCX megint kiszedte azt a kártyát, tehát itt van máshonnan:

[link]

2017. jan. 8. 07:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem kap elég áramot a slotból. Ez szabványon alapul, ha nem működne, nem engednék gyártani és forgalmazni.
2017. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elvileg a videókártya max 75W-t eszik és a pci slot max 75W-t bír adni a videókártyának. Gondolom olyan nincs hogy a VGA túl lépni a limitet, de biztos jó ötlet ez?
2017. jan. 8. 07:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy túllépi, például húzás esetén, de az ez névleges, nem maximális érték. Nem azt jelenti, hogy 76W-nál elfüstöl az alaplap.
2017. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A max 75 öt eszik az nem azt jelenti, hogy nálad is annyit fog! Tesztelik ezeket kellően, nem kell aggódnod miatta. Nem fog elfüstölni és ki tudod hajtani annyira amennyire kell.
2017. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor megvehetem ezt az alaplapba?
2017. jan. 8. 08:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem veheted, megtiltom!
2017. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az anniversary széria elég hitvány. És az a tápegység se túl magas minőségű.


"Igazából attól félek, hogy nem kap elég áramot, és elkezd szaggatni, forrósodni, meg ilyesmi."


Nem tudom hogy gondoltad, hogy pont akkor forrósodna fel a kártya ha nem kap elég áramot...

2017. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!