Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS M5A78L-M LX3 alaplapra...

ASUS M5A78L-M LX3 alaplapra hány ventit lehet rákötni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
remélem nem fx 6300 meg fx 8300 alá lesz az alaplap mert oda ez nem elég . Amúgy 1 van a cpu-nak meg + fan . Tehát pluszba csak egyet tudsz .. de lehet venni átalakított és akkor tápra rá lehet dugni többet is akár csak vezérlés nélkül lesz.
2017. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1

95W ig támogat a lap, és mindkét általad említett cpu 95W alatt van. Tuningolni nem fog benne, na bumm, ha megveszi a legolcsóbb lapot gondolod hogy tuningra alkalmas hűtője van?


Elosztóval rá tudsz kötni többet is, 1200-1400 forint környékén lehet már kapni ha nem tévedek, talán olcsóbban is.

2017. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 FX procikhoz(főleg piledriver) minimum minőségibb 970-es lap kell.

az a 780-assal TDP-től függetlenül közel sem fogja azt a teljesítményt hozni,amit kéne.

2017. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" #1

95W ig támogat a lap, és mindkét általad említett cpu 95W alatt van"


szó nem volt tuningról nem is írtam ilyent . Ez még csak maga az a rész hogy ne throttling-oljon benne a cpu . Azon felül ha papíron el is bírná a vrm akkor is túlmelegedne tehát megint csak ott vagyunk hogy throttling lesz a vége , ebből is látszik nem értesz ezekhez a dolgokhoz .

2017. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túlmelegszik.. Anyám borogass. :D Tuningra van értelme 970\990fx chipsetes lapot venni, tuning nélkül/minimális tuninggal pontosan ugyanazt nyújtja bármelyik 760g lap is - de tudnád ezt, ha egy kicsit értenél hozzá.


De érdekel a logikád, miben befolyásolja az alaplapi chipset a processzor hőmérsékletét meglátásod szerint? Mert hogy a throttling kizárólag a hőmérséklettel függ össze(teljes nevén thermal throttling), ez legalább tiszta..?


#3

Ez konkrétan nem igaz, mitől számolna lassabban azonos órajelen ugyanaz a proci? Ne bemondásos alapon pls, benchmarkot. A legnagyobb probléma a legtöbb 760g chipsetes lappal, hogy semmiféle hűtés nincs a VRM en(1-2 lapot leszámítva), de ennek tuning alatt van csak gyakorlati jelentősége.

2017. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem csak tuning alatt , mert nekem is volt ilyen chipsetes lapom be tettem alá az fx 8150 -et anno azt 1.6 ghz-re le korlátozta az alaplap magától , vrm az még így is olyan forró volt hogy fűthettem volna vele.
2017. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!