Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel jobb a gamer egér a...

Mivel jobb a gamer egér a sima 2-3 ezer forintostól?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 03:03
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Jobb minőség, kényelmesebb, jobb anyaghasználat, legtöbbnek van hüvelykujj tartója, kézreállóbb, talán pontosabb. Némelyiken van külön gomb az egér mozgásának a gyorsításához, esetleg egy előre és egy hátra gomb. (Például amikor a böngészőben vagy, ezekkel a gombokkal tudsz lépni lapok között)

És legtöbbje világít különböző színekben.

Persze mindig vannak kivételek. Néha egy irodai egér kényelmesebb vagy márkásabb.


Amúgy BUÉK. Látom nem csak én vagyok az egyedüli aki ül otthon és kockul :D

2017. jan. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy yolo. :D

Amúgy nem. Mint ahogy előttem is írták, sokkal formatervezettebb, több kozmetikai lehetőség van hozzá. Valamint nagyobb DPI számmal operál, illetve sokkal több beállítási lehetőséggel.


Viszont ugyanezt a minőséget nem feltétlen csak a "Gamer" plecsnivel ellátott egereknél találhatod meg. Sok munkához készült profi egér létezik a piacon. Az igazi minőség azoknál van. ;)


Igazából elméletben egy 2-3k ft-os egér is képes ugyanarra, hisz az is mozgatja a kurzort a képernyőn. :D De ha nem ezen akarsz spórolni, akkor megéri egy drágább (de nem elborult árú. Maradjunk 15k alatt) darab, mert megbízhatóbbak, jobb anyagúak, több a beállítási lehetőség, és talán még jobban is néz ki. ;) Bár utóbbi szubjektív kérdés.


Részemről én már 3 éve ugyanazt a 300 azaz háromszáz ft-os egeremet használom és mind munka, mint játék terén maximálisan kielégítette igényeimet. Kényelmes, precíz és megbízható. Plusz hatalmas pozitívum, hogy ha az ember pszichopata, akkor nem sajnálja a falhoz vágni. :D

2017. jan. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak elég speciális játékos egerek, pl mmo\moba egereken rengeteg gomb van

[link]


Sok játékos egérnél lehet állítani a súlyozást is(el sem hinné az ember, hogy mennyit tud számítani az a pár gramm különbség), és ahogy az első írta, jobb anyaghasználat, sok esetben jobb szenzor(habár a lézert érdemes kerülni mint a pestist, akkor is ha azt írják hogy a legpontosabb gamer szenzor a világon), és így tovább. A világításban nem vagyok biztos, tapasztalataim szerint az ilyen 6-9 ezres, világító egerek csak annyiban térnek el az olcsóbbaktól hogy világítanak, a komolyabbak általában(szerencsére!) nem világítanak, vagy ha igen, akkor legalább kikapcsolható(már ha nem az optikai szenzorral és átlátszó testtel trükköznek, úgy persze tud világítani a legolcsóbb egér is felár nélkül). Irodai használat mellett nem kimondottan fontos hogy kényelmes legyen, mert nem szorítod órákon keresztül, amikor embereket ölsz(vagy mondjuk olyan munkát végzel aminél folyamatosan használod az egeret, és elengedhetetlen a precizitás) egészen más az elvárás. Szóval minden szempontból jobb, de átlagfelhasználásra kb annyi értelme van 20-30 ezerért egeret venni mint boltba járásra versenyautót.

2017. jan. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én személy szerint nagyon sokáig halogattam a gamer egér vásárlást, mert anno egy jó magyar videós (Beas) mondá, hogy "addig nem érdemes új eszközt venni, amíg a jelenleginek nem érjük el a határait"


így is tettem, addig használtam a kis Logitech RX250-emet, amíg el nem értem a határát, ami abban nyilvánult meg, hogy egyes játékokban egyre gyakrabban jelentkezett az, hogy olyan gyorsan rántottam meg az egeret, hogy nem bírta követni a szenzor ezt a sebességet. ekkor vettem egy gamer egeret

2017. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Az a "jó magyar videós" a hangja alapján kb. 16 éves, és úgy játszik, mint egy idióta.
2017. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!