Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gaming bill+egér...

Milyen gaming bill+egér kombót tudtok ajánlani játékra (fps) és munkára (photoshop, audition, premiere pro)?

Figyelt kérdés
Max. 80k-ig

2016. dec. 24. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Tök mind1, sem a bilentyűzet sem az egér nem ad skillt. Egy 5 ezeressel ugyanúgy lehet játszani, mint egy 25 ezressel, csak utóbbi csillog-villog. Más előnye nincs.
2016. dec. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a mechanikus billentyűzettel állítólag sokkal jobb
2016. dec. 25. 05:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Mechanikus billentyűzeteket jobbakat találsz angol (de ISO, azon megvan pl. a hosszú í betű helye) kiosztással. Nekem egy Corsair Strafe RGB billentyűzetem van Cherry MX Brown kapcsolókkal, de a Corsair többi mechanikusa 40-60 ezer között mind jó választás. Corsair K70, K70 Rapidfire, K65, K90. Mind Cherry MX kapcsolókkal kaphatók, azoknak olvass utána.


Jó választás lehet még egy Logitech mechanikus, esetleg Asus. Tudtommal mindkét gyártó, de a Logitech biztos, saját kapcsolókat használ, nem Cherry MX-et. Csakúgy mint a Razer. (Razerből a BlackWidow nem a legvacakabb szintén.)


A kapcsolóknak mindenképp nézz utána, hogy milyen lenne ideális az igényeidhez. Ha van lehetőséged, boltban próbáld is ki, legalább a nyomásérzékenységük, hangjuk miatt.


Bővebben a billentyűzetekről, és ajánlott termékek listáját is találsz:


[link]


-


Ami az egeret illeti, szerintem 20 ezernél többet nem érdemes kiadni rá átlagosan. Mind asztalihoz, mind laptophoz a Prohardver által összeállított listáról választottam egy példányt. Az asztalimhoz eredetileg Logitech G502-t vettem volna, ami sokak szerint a "gamer" egerek csúcskategóriája, viszont nekem személy szerint nem tetszik a görgője lötyögése és textúrája, és annyi plusz gombra sem volt szükségem. Így vettem Logitech G402-t. Tökéletesen meg vagyok elégedve. Pontos, gyors, széles skálán állítható érzékenység, nem hagyott még cserben sem játék, sem egyéb, nagyobb precizitást igénylő dolgok, programok alatt.


Laptophoz Cooler Master Storm Alcor. Meglehetősen egyszerű, csak 2 oldalsó gomb, korlátozottabb állíthatóság és szoftvernek hírét sem láttam (míg a Logitech egész jópofa szoftvert ad az egereihez), de teszi a dolgát, amikor kell.


Szintén Prohardver cikk az egerekről:

[link]


És az ajánlott egerek listája a tetején.

2016. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Hozzátenném, hogy amennyiben nincs, egy értelmesebb egérpadot is érdemes az egér alá venned. Steelseries egérpadok között nézelődj.

2016. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1: Kívánom, sose legyen 5 ezresnél jobb egered.
2016. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!