Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hát nem találtam megfelelőbb...

Hát nem találtam megfelelőbb kategóriát szóval írom ide. Ha én számítógépet szeretnék összerakni milyen méretű házzal kell számolnom? ATX vagy micro-ATX?

Figyelt kérdés
Elsősorban ugye a videókártyák foglalnak nagy helyet, de nekem jelenleg is egy böhöm nagy, de nem erős (a maiakhoz képest) kártyám van ami belefért a micro-ATX házba, bár pont pont, sőt, egy csatlakozót el is takar a ventillátora.

2016. dec. 24. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ATX-et javasolnék. Volt micro ATX em és a videókártya mellé berakott hangártya eltakarta a ventillátort és nagyon melegedett.
2016. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelöli hogy mekkora kártya fér bele, hogy mekkora alaplap ~ olyat vegyél amilyen alaplapod van\lesz.
2016. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ATX es házban volt a micro ATX es alaplapom.
2016. dec. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak. Az hiába nem azt jelöli mekkora kártya fér bele, a 2 igen csak összefügg mivel ha neked atx-es házad van ugye atx méretszabványú alaplappal akkor kényelmesebben elférsz, mint egy micro-atx-ben. DE mivel én elférek most jelenleg is a böhöm nagy kártyámmal egy micro-atx-es alaplapban ezért adott a kérdés, hogyha most újításba kezdek mekkora házat és alaplapot nézzek mert ugye a méretben a jövőbeli kártyám lehet nagyobb lesz és akkor már cseszhetem mert nem fog elférni a micro-atx házba. Na de, ha ez miatt nem kell aggódnom, tehát közép-felső kategóriás kártyák között (inkább közép) nincs az a kártya ami ne férne el a micro-atx alaplapon a micro-atx házban akkor oké, le van tudva a kérdésem. :D A hangkártya már nem lényeges, valószínűleg integrált hangkártyát fogok használni mivel a mostani gépemmel volt kis variálás és bár egy minőségi hangkártya került bele, de utálom mert a mikit meg kell ennem ahhoz, hogy lehessen hallani amit mondok. Ha meg magára a kártyára kötöm akkor nem is ismeri fel a mikit...
2016. dec. 25. 16:08
 5/7 Ferka1987 ***** válasza:
Ez egyszerű. Az atx hàzba el fér a micro és a rendes atx alaplap is. Ha csak egy kàrtyàs rendszert akarsz elég a mico atx lap és hàz is, hiszen màrkàtól függően jelen újabb kàrtyàk méretei 24-30cm között vannak, így olyat választasz ami elfér. A hàzak leírásaiban megtalálod hogy mekkorát tudsz bele rakni. Ha több kàrtyàt akarsz 24cm kari elfér egy atx házban, de a 30cm nem. Habár az nzxt màrkàjú hàzak közt van amibe elfér a 2db 30as is. De akkor inkább towert vegyél, jobb a szellőzése.
2016. dec. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ferka1987 ***** válasza:
Persze csak ha 40cmes karikat akarsz.
2016. dec. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ferka1987 ***** válasza:
Elírtam, 30cmes karikat akarsz...
2016. dec. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!