Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova kössem be a második...

DotkexHUN kérdése:

Hova kössem be a második rendszer ventillátorom?

Figyelt kérdés

Van egy Asus H110M-K és erre az alaplapra szeretnék rákötni 2 DB rendszer ventillátort!

Az alaplapba bekötöttem a processzort hűtőjét a CPU_FAN-ba!

Az egyik rendszer hűtőt bedugtam a SYS_FAN-ba,de a másodikat hova dugjam?

Normális válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 17. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Elosztóval.
2016. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy molex-es atalakiton keresztul kozvetlenul a tapegysegre. Altalaban szoktak adni a ventillatorokhoz ilyen atalakitot: [link]
2016. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Közvetlenül rákötheted a tápra egy ilyen átalakítóval.

[link]

Ilyenkor teljes fordulaton fog menni.

Vagy veszel hozzá egy ilyen szabályzót is: [link]

2016. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pinkpancser ***** válasza:
Ha nincs több csatlakozó akkor vagy közvetlen tápra, vagy elosztóra, vagy külső (pl előlapi) venti vezérlőre.
2016. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hominida ***** válasza:
Kösd rá a másodlagos CPU_FAN-ra. Akkor nem zúg állandóan, csak amikor a processzornak kezd melege lenni. Akkor kell a külső levegő betáplálása is.
2016. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tápra ne kösse rá, mert akkor nem tudja szabályozni a sebességét. A cpu_fanra se kössön rá mindent, maradjon az meg a cpunak.
2016. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:

Szükség esetén van olyan hardverbővítő elem, a gép előapjára vagy az illesztőkártyák kimenetei közé szerelhető is, amellyel kézileg szabályozható egy rákötött ventilátor.


Én csináltam olyat, hogy a második prociventilátor-kimenetre dugtam az oldalsó hűtőt, és teljesen jól megy évek óta.

2016. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!