Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merjek drasztikus processzor...

Merjek drasztikus processzor bővítést végre hajtani 15 éves gépemen?

Figyelt kérdés

0,8-ról 1,8ghz processzor bővítés lenne egy netbookon.

Leégetheti hosszútávon a nagyobb processzor?

Megnőhet annyira az energia fogyasztás hogy nem kap elegendő energiát a monitor?

Forrósodhat jobban a gép?

...stb

Lehet valami maradandó kár a jobb helyett?



2016. dec. 10. 22:17
1 2
 1/12 pinkpancser ***** válasza:
A frekvencia és fogyasztás közt nincs összefüggés. Ha megírod, hogy mit mire szeretnél cserélni, akkor tudunk pontos választ adni. Egyébként cserénél figyelni kell a proci TDP értékére. Ha ez nem nagyobb, akkor a hűtő el fog bírni vele. És 15 éves gépet már nem fejleszteni érdemes, hanem cserélni.
2016. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lényegtelen szétszereltem valóban az a processzor való bele amit gondoltam és van nagyobb csak hogy alaplapi integráltnak nevezett eljárással van odarögzítve és hiányzik 2 szerszám a cseréhez.

Hőlégfúvó és ragasztópisztoly.

Processor type AMD Turion 64 MT-34

Processor clock frequency 1.8 GHz

Processor frontside bus 800 MHz

Chipset ATI Radeon Xpress 200M

Memory 0.5 GB

SODIMM slots 2

Available SODIMM slots 1

Processzor ment volna bele a gyári helyett.

Nézz utána ha érdekel ez egy olyan processzor ami 800mhz-n üzemel addig ameddig többre nincs szükség.

Lehet beviszem egy szakszervízbe.

2016. dec. 10. 22:56
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom lecserélni mert amire használom szerintem jó!

Valamint kuriózum és emlék. De mit kezdjek egy 8 órát bíró akkumulátorú 3 hangszórós sztereó sd kártyával bővíthető számítógéppel ami wifis és mobilinternetes és vezetékes netes és integrált adsl telefonos, és kivetítőre is fel lehet kötni karaokie módban is.?

2016. dec. 10. 23:04
 4/12 anonim ***** válasza:
laptopba nem lehet cserélni semmt....max ramot de azt is hasznaltan kapsz drágán ...
2016. dec. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

nagy szerencséd van akkor itt találsz proceszort ,

[link]

2016. dec. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van processzorom! Nem csak úgy elhatároztam hogy bővítem hanem tönkrement egy nagyobb gépem aminek a processzora kompatibilis a jó gépemmel. De a jó gépem rendszere túl kicsi az üresjárathoz és az új bővítés akár korszerűvé is teheti. Viszont alaplapi integrált és emiatt csak szerviz tudná nekem elvégezni a bővítést.
2016. dec. 11. 02:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ezt jó megaszonta. Nem csavarom inkább mondom hogy rendelkezem már processzoral.
2016. dec. 11. 02:15
 8/12 pinkpancser ***** válasza:

Dragdev, nem csak ramot lehet cserélni, de kb azt a legegyszerűbb (legalábbis a legtöbb gépen).

A cseréhez pedig nem csak hőlégfúvó és ragasztó kell. A BGA-zás azért picit komolyabb meló. Ha mégis a csere mellett döntenél, akkor tudok adni elérhetőséget olcsón, jó cuccokkal dolgozó céghez. Azt viszont megértem, ha ragaszkodsz a géphez. Nekem is megvan még az első, pedig évente 5-10 laptopot veszek :)

2016. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szirty ***** válasza:

"A frekvencia és fogyasztás közt nincs összefüggés."


Csak annyi, hogy az órajel növelése növeli a teljesítményt, az energiafogyasztást és így a hőtermelést is.

Legalábbis ugyanannál a fajtánál/példánynál.


Eltérő technológiájú lehet hatékonyabb...

2016. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pinkpancser ***** válasza:
Így van! Ugyanannál a sorozatnál lehet, de nem nagyon emlékszek olyanra, ahol ugyanabban a sorozatban lett volna 0,8 és 1,8 GHz-s.
2016. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!