Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mai viszonylatokban milyen...

Mai viszonylatokban milyen egy HD5870?

Figyelt kérdés

Hogyan viszonyul egy régi HD5870 a mai kártyákhoz képest? Minek a szintjén felel meg?

Esetleg, mennyivel lenne érezhetőbb a különbség egy rx460 vagy egy gtx 950 váltás?

Igazából nagyon megvagyok ezzel a kártyával, még battlefield 1-el is vígan eljátszadozom 60FPS-el.

A gond, hogy hasonló játékok grafikai beállításoknál mindent lowon kell hagyjak. (Még gta5 is.. ehh)

De lowon mindent elvisz perfektül tényleg.

1360x768 felbontás.

Hasonlítgattam a konfigomat, hogy hogyan teljesítenének más gpu-val játékok terén. Gepigeny.hu-n nézegettem és azt vettem észre, hogy ha kicserélem a fenti kártyákra a mostanit, az fps nem változik.

Ennyire fel lenne zárkózva a mostani kártyám?

Ha nem nyújt semmi pluszt, akkor nem költök feleslegesen..



2016. dec. 9. 14:12
 1/6 MGéza ***** válasza:

RX 460 vagy 950 váltás? Értelmetlen kérdés a "vagy", mivel a 950 drágább és nem is erősebb, sőt dx12 alatt gyengébb is mint az Rx 460, a mostani kártyádtól meg úgy minimum kétszer erősebb mindkettő.

[link]

2016. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Gépigény.hu-t meg ilyen ügyben nyugodtan ignoráld, marhaság, youtube teszteken jobban látszik élőben az fps szám. Alacsony felbontáson persze elég erős a kártyád de ott is inkább azért, mert valószínűleg a cpu-d limitál be.
2016. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Helyi store-ban 35k újanon, bontatlanul, garanciásan a gtx950. Rx460 durván túl van árazva ugyan ebbe a boltba, 60k. És szintén ugyanitt, ugyan ennyibe kerül a 1050ti. De viszont akkor már 70k az rx470.

Kicsit elkalandoztam. Ha rx460-at venném, akkor netről rendelném 35k-ért.

Tehát nekem ugyan annyiba kerülne a két kártya. Gtx950 vs rx460

Dx12-ben jobb az rx, azt tudom.

Leginkább dx11-es játékokkal játszom, de a jövőre tekintettel, az rx460-at venném.


Írták már azt is nekem, hogy nem lenne nagy fejlődés egyik kártya sem a HD5870 után és nem éri meg a váltást.

Ebből mi igaz?

Jöhet válasz minél több.

2016. dec. 9. 14:24
 4/6 A kérdező kommentje:
i3-4160-om van. Nem hinném, hogy a cpu limitálná a gpu-t.
2016. dec. 9. 14:25
 5/6 MGéza ***** válasza:
Alacsony felbontáson pedig limitálhatja. Minél kisebb a felbontás, annál valószínűbb a cpu limit. "A gond az, hogy újabb játékoknál mindent lowon kell hagyjak" Ha neked nem ér meg annyi plusz kiadást hogy feljebb vihesd a beállításokat akkor ne adj ki pénzt, ez a te döntésed. De ha lesz pár újabb cím akkor esetleg azt fogod tapasztalni, hogy low beállításokkal is szenvedni fog a kártyád, a másik kettőnél ez nem annyira valószínű.
2016. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár napja csinált egy srác egy tesztet az új driverekkel, jelentősen csökkent az nv előnye dx11 alatt(habár ez 480 vs 1060, de úgy sejtem az összes RX hasonlóan alakul), dx12 alatt meg tovább erősödött az amd.

https://www.youtube.com/watch?v=gEw3CaNSbUo

Én személy szerint eddig is indokolatlannak éreztem a 950\1050 et(a kettő teljesítményre ugyanaz), de ennek tükrében pláne - az 1050ti ból is legfeljebb a legolcsóbb variáns lehet jó gondolat, de azt is nehezen veszi be a gyomrom, a 470 sokkal erősebb, és nem sokkal drágább. Elképzelésem nincs mit produkál az 5870, de a 460 az árát figyelembe véve baromi jól teljesít

https://www.youtube.com/watch?v=b_ahq7GSfoY

2016. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!