Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen így ez a...

MuSky kérdése:

Szerintetek milyen így ez a gamer konfig?

Figyelt kérdés

alaplap

ASUS B150M-C

27,000


proci

i7 6700 3,4GHz

98,000


videókártya

MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB

90,000


ram

Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz

32,000


hűtő

Be Quiet Shadow Rock Slim

14,000


hdd

Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3

15,000


ssd

Crucial BX200 2.5" 240GB SATA 3

21,000


ház

Cooler Master Silencio 352

18,000


táp

FSP Hydro X 450W

23,000


össz:

338ezer ft


Full HD gamingre használnám főleg.

Próbáltam 300-350ezer között maradni de mégis megbízhatóbb és jobb minőségű komponenseket választani.



2016. dec. 3. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy konfig, csak nem gamer. Semmilyen koncepciója nincs, csak majmoltad a level onet és kicseréltél ezt-azt.
2016. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Zalman Z9 Neo fehér - 17k

Be Quiet Pure Power 9 500W - 19k

Asrock Z170 Extreme 4 - 46k

i7-6700 - 96k

LC-CC-120 hűtő - 6k

2x8gb G.skill ripjaws 3200 - 36k

1tb wd ezex - 14k

Gigabyte GTX-1070 G1 GAMING 141k


pcx.hu 375k.


[link]


Itt az új OEM i7-6700 újonnan garival csak 76k, azaz a konfig csak 355k, nagyjából a keretben van.


SSD-t pedig dobhatsz bele később is egy normális méretűt, pl. Crucial MX-300 525Gb - 38k. Ebből a hasznos hely formázva 10% üres hely mellett is 450gb körül van, erre már mehetnek a játékok is gond nélkül. (120/240-es társainál kb. 100gb és 200gb a használható terület, előbbinél a rendszer + 1 játék, utóbbinál a rendszer + 3 játék és kész, méretükhöz mérten viszont sokkal drágábbak, rossz az ár/értékük nagyon, főleg most hogy az árak felmentek)

2016. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gamer proci még mindig i5,

HDD még MINDIG fekete kell

SSD-ből még mindig csak Samsung

tápból meg chieftec

2016. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

és milyen lenne így?


alaplap

GIGABYTE GA-B150M-D3H

26,000


proci

i7 6700 3,4GHz

98,000


videokártya

GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB GDDR5 192bit PCIe

91,000


ram

Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz

33,000


hutes

Noctua NH-U9B SE2

19,000


hdd

Western Digital Black 3.5" 2TB 7200rpm 64MB SATA3

40,000


ssd

Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3

30,000


haz

Cooler Master Silencio 550

26,000


tap

Chieftec APS-600SB

20,000


tudom, hogy játékra elég lenne i5 és ssd nélkül a hdd is de képeket is szoktam szerkeszteni meg videót vágni azért gondoltam az i7-re és az ssd-re.

2016. dec. 3. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:

"gamer proci még mindig i5"


Miért is? Egy i7 többet nyújt (játékfüggő) és persze tovább elég lesz a játékokhoz. (pl. i5-2400 vagy i7-2600, utóbbi hozza a mai 6.genes i5-ök szintjét)

Nyílván ha kevés a keret az i5 is bőven jó, de még az i3 is jó lehet gamer procinak.


"HDD még MINDIG fekete kell"


Jó nagy m@rha aki HDD-re fizet extra 10ezreket, hogy "gyorsabb" legyen. Ember, vagy egy normális méretű SSD (pl. amit ajánlottam), vagy ideiglenesen jó a HDD, mert olcsó, vagy filmek/sorozatok számára, kb. erre való, meghibásodási arányuk miatt fontos adatok számára nem is ajánlott.


120/240 SSD kb. irodai, multimédia gépbe való vagy hobbi játékos gépbe, igazi GAMER gépbe nem is kell HDD, minden mehet egy normális méretű SSD-re (525gb). Főleg hogy a sokszor ajánlott 120 SSD + 1Tb HDD árán már közel meg lehet venni.


"SSD-ből még mindig csak Samsung"


Muhhhahahhaha, jóformán mindegy melyik, régebben Adata SP-550 volt jó árban, ma Crucial MX-300 van jó árban a nagyobb méretűek között (kisebbet meg kb. az áruk miatt szinte egyáltalán nem éri meg venni), meghibásodási arányuk meg közelít a nullához (igazából max. a táp miatt mehet tönkre, ha valami hulladék van a gépben). A jó ár alatt meg azt értem, hogy a Samsung 850 EVO 120gigás árán közel 240 gigás Adata SSD-t kaptál pár hónapja...


"tápból meg chieftec"


Használtan esetleg 6-7k-ért a CTG 4-500W darabok, vagy nagyon alacsony költségvetésből a Force sorozat tagjai, de 13k felett már szinte nincs is ajánlható ebből a márkából, mert van jobb alternatíva.


Ember, nagyon el vagy tévedve...

2016. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Chieftec tápegységet a nagyanyám gépébe se. Force CTG Navitas hármas rendben van, de azok is hangosabbak közé tartoznak.


Házból a Silencio 550 már nem versenyképes, ennyiért már kapható Fractal Design Define C.


És hogy minek ragaszkodsz ilyen drága processzorhűtőkhöz, nem tudom. Ennyiért már kapsz zalman fx70-t, ami PASSZÍV. Ha nem tuningolsz akkor az is bőven lehűti a processzort, mert a skylakeeknek a fogyasztása nem olyan nagy.

2016. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért is? Egy i7 többet nyújt (játékfüggő) és persze tovább elég lesz a játékokhoz. (pl. i5-2400 vagy i7-2600, utóbbi hozza a mai 6.genes i5-ök szintjét)

Nyílván ha kevés a keret az i5 is bőven jó, de még az i3 is jó lehet gamer procinak."


Rohadtul SEMMIVEL nem jobb játékra, viszont rohadt drága.


"Jó nagy m@rha aki HDD-re fizet extra 10ezreket, hogy "gyorsabb" legyen. Ember, vagy egy normális méretű SSD (pl. amit ajánlottam), vagy ideiglenesen jó a HDD, mert olcsó, vagy filmek/sorozatok számára, kb. erre való, meghibásodási arányuk miatt fontos adatok számára nem is ajánlott."


Te mit szívsz, hülyegyerek? :D Ugyanannyiba kerül a kék, mint a fekete, de tök másra van.


"120/240 SSD kb. irodai, multimédia gépbe való vagy hobbi játékos gépbe, igazi GAMER gépbe nem is kell HDD, minden mehet egy normális méretű SSD-re (525gb). Főleg hogy a sokszor ajánlott 120 SSD + 1Tb HDD árán már közel meg lehet venni."


Az SSD nem arra van, hogy non-stop adatokat írkálj rá. Nem tesz neki jót. De hát ilyen alapokat minek tudni?


"Muhhhahahhaha, jóformán mindegy melyik, régebben Adata SP-550 volt jó árban, ma Crucial MX-300 van jó árban a nagyobb méretűek között (kisebbet meg kb. az áruk miatt szinte egyáltalán nem éri meg venni), meghibásodási arányuk meg közelít a nullához (igazából max. a táp miatt mehet tönkre, ha valami hulladék van a gépben). A jó ár alatt meg azt értem, hogy a Samsung 850 EVO 120gigás árán közel 240 gigás Adata SSD-t kaptál pár hónapja..."


Rohadtul nem mindegy. Minőséget akarsz majdnem ugyanannyiért, vagy magas vérnyomást mert zsidóskodtál azon az 5k-n? Noname adata meg Crucial, kösz nem.



"Használtan esetleg 6-7k-ért a CTG 4-500W darabok, vagy nagyon alacsony költségvetésből a Force sorozat tagjai, de 13k felett már szinte nincs is ajánlható ebből a márkából, mert van jobb alternatíva."



13k fölött minek akarsz te tápra költeni? Chieftec és Seasonic a legjobb táp márkák, de a hülyeségeidből, amiket összehordasz, látszik, hogy te minden lófost megveszel, amire ráírják, h "gaming", és 32487239756237856-szer annyiba kerül, mint az egyébként jobb minőségű cucc. ;)


Nna, még egy hülyét lerendeztem.

2016. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, általánosságban nincs szükség i7-re. Ahol megtérül a HT ott megtérülne a magasabb órajel is, személy szerint én i5-6600K párti lennék, ha adott esetben fél az OC-tól, akkor szóba jöhet az i7, lehetséges hogy később hasznos lesz egy i7 is. Ha nem vállal emiatt kompromisszumot, akkor ez nem probléma.


Nyilván a Black vs Blue vita inkább a kérdező preferenciájától függ, 7200rpm az ezex is, azaz nem nyersz vele sokat. Black garanciális időszaka hosszabb, de akkor inkább redet vennék, ha a megbízhatóságot tartjuk szem előtt. Egyetértek, hogy akkor inkább vegyen SSD-t mellé. Egyébként egy játékosgépbe nem fogsz nonstop adatokat írni, felrakod a játékot, kész. Ott lesz addig amíg meg nem unod, mondjuk 2 hónapig. Egyébként a mai SSD-k (pl Toshiba VX500 sorozat 592TB (!!) adatírásig vállalja a garanciát), tehát hardcore torrentezésen kívül mindenre jók, nem kell annyira beszarni.


Adata és Crucial nem noname márkák.


Tápegységből pedig, ha mindenképpen a brand alapján vásárolsz akkor ajánlhattál volna XFX XT 400W-t 9 ezer Ft-ért, az is seasonic. De az sem képvisel sokkal nagyobb minőséget. Ami azt illeti, a chieftec pont azért nem versenyképes, mert majdnem az összes szériájánál olcsóbb az XT széria, de az 5 év garancia ebben az árban eléggé kritikus pont. Az a baj, hogy csak codegennel van összehasonlítási alapod, azért nem akarsz normális minőségű tápegységre pénzt "kidobni". Másrészt egy minőségi tápegység 10+ évig is jó, tehát hosszútávon mindenképpen megtérül az ára, ha adott esetben nem egy instabil és hangos chieftec smartot veszünk hanem egy corsair rmx-t vagy evga g2-t 10 év garanciával 2 helyett, annyival nagyobb hatásfokkal és hangtalan üzemeléssel.

2016. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igazából nekem nem életbe vágóan fontos, hogy a lehető leggyorsabb legyen, inkább a megbízhatóság érdekelt azért is szánnék pár ezerrel többet a jobb márkákra.


az a kérdés, hogy ssd vagy hdd-ből legyen-e nagyobb elgondolkoztatott.


régebben azt olvastam a játékok esetében csak a töltési időt rövidíti le ami annyira nem fontos kérdés számomra,

inkább a photoshop meg a premier pro meg a windows azok amiket ssd-re raknék


i7 is amiatt kell, ha csak játszanék i5 6500-at választanék ha meg bevállalnám a tuningolást akkor i5 6600K-t, de azt nem igazán merem laikusként.


egyébként köszi a tippeket.

2016. dec. 3. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:

7es


Azt bemutattad, hogy tudásod csak felszínes, semmi alapja. Arrogáns is vagy, egy pökhendi kis mitugrász.


Most azt mutasd be, hogy dugod a fejedet a seggedbe és jó éjt.

2016. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!