Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sípoló alaplap, magas procihő,...

Sípoló alaplap, magas procihő, fura értékek, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb. 2 hete nekiállt sípolni az alaplapom. A procimmal lehet a gond, mert magas hőmérsékletet jelez (alapjáraton 76 fok, 1 magos pentium IV-es).

Idáig teljesen érthető a jelenség, a gondom ott kezdődik, hogy a táp ventijére N/A-t ír, ami pedig lehetetlen, mert pörög rendesen.

Akkor most: a tápom halt be, vagy a procim, esetleg a tápom? A sípolás csak akkor kezdődik meg, ha a gép keményen dolgozik (játék), viszont egy bizonyos idő játék után már pl. egy Google Chrome megnyitása is sípoláshoz vezet.

Valami ötlet? Pasztát már cseréltem a procin (teljesen lepucoltam a régit és frisset tettem fel), kipucoltam a proci és a táp ventijét is, megnéztem, hogy nem-e lóg rá valami a lapátokra, de nem. Próbáltam nyitott gépházzal is (bár a házban elöl és hátul is van egy-egy kis venti, az első beszívja a hátsó kifúja a meleg levegőt), de semmi sem történik.

Előre is köszi a válaszokat :)


2010. ápr. 30. 20:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Hupsz, elírtam: Akkor most az alaplapom halt be, vagy a procim, esetleg a tápom? (Így akartam :) )
2010. ápr. 30. 20:09
 2/5 anonim ***** válasza:

76 fok alapjáraton az nagyon sok, ezért sípol.


A táp hűtője nálam is N/A, de csak azért, mert nincs szenzor benne, vagy ha van is, nincs hozzákötve az alaplaphoz. Ez nem gond.


Szerintem vegyél nagyobb proci hűtőt, próbáld Jobb nem jut eszembe így hirtelen. Esetleg paszta helyett használj lekvárt, ha kedved van kísérletezni. Ennek ez ereményét pár hónap múlva majd írd le ide, szeretném tudni, hogy hosszú távon is jó-e a lekvár... :)

[link]

2010. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Helló!

Igen csatlakozom az előttem beíróhoz szerintem is egy új hűtőrendszer megoldaná a problémát! Anno nekem is volt ilyen a 478-as foglalatú procimnál, mondjuk az enyém "csak" 62fokos volt:D Aztán vettem rá 3000ért egy Cooler Master-es csomagot amiben volt borda és venti is szépen csendben ment és vissza hűtötte a 3GHz-s procit! Játékok közben sem ment feljebb mint 63fok!

2010. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1,5 hónap múlva akarok új gépet venni, ezt pedig eladni, így nem igazán szeretnék már költeni rá...
2010. máj. 2. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rá költeni akkor is van egy megoldás: underclocking a neve.

Gondolom hallotad már sokaktól, hogy húzzák a procijukat, hogy gyorsabb legyen... ne ez ennek az ellentéte.


A BIOSban leveszed az FSB-t 90%-ára, így a processzorod is lasabb lesz pontosan 2700 Mhz-en fog menni. Ezzel már egy kicsit lejjebb veheted a proci magjának a feszültségét. Mondjuk ezt kezd úgy, hogy kis léptekben veszed lejjebb, majd a legkisebben hagyod, amin rendesen működik a géped. (közben futtass valamilyen programmal CPU tesztet is.) Ez után próbálgasd nagyobb FSB frekvenciákkal is, közben megint nézegetve, hogy stabil-e.



U.I: Ezt csak saját felelősségre csináld!!! És csak akkor, ha tökéletesen érted miről beszéltem! Attól, hogy lejebb veszed, nem fog túlmelegedni, vagy megsülni a processzorod, de ha nagyon leveszed, nem fog beindulni a géped. (bios reszettel megoldhatod, de ha úgy sem fog menni, akkor: pech...)

2010. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!