Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy oldjam meg a ház hűtését?

Hogy oldjam meg a ház hűtését?

Figyelt kérdés

Tudom már sok hasonló kérdést feltettek, de egyikben sem találtam választ a problémámra.

Az lenne a gondom, hogy túlmelegszik a videókártyám, amin van egy kisebb ventillátor, de alatt van a tv-kártya ami viszont beszorítja a meleg levegőt a kettő közé. Így a tv kártya is akadozik, a videókártya meg kifagy egy durvább felbontású játék során (az első 10 percben).

Házhűtést szeretnék beszerelni, csak nem tudom mi lenne a legjobb felállás. Ugyanis elég zárt kis háza van, elől nincs hely ventillátornak, csak hátul egy és oldalt két hely.

Úgy tudom kell minimum egy szívó és egy fújó venti, de melyik-melyik legyen? Hátul fújja be a hideget és oldalt szívja ki, ahol a videókártya is van? Vagy fordítva?

Mi a legoptimálisabb?

Előre is köszi a válaszokat.


2010. ápr. 30. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég csak az egyik. Én a videokártya fölé raknék egy nagyobb, 12cm-es ventillátort úgy, hogy kb 2-3 centire legyen az egyik széle a proci felé, és lehetőleg pont a videokártya hűtőbordájához képest középre. Bekötés: a levegőt a hűtőbordára fújja rá. A kivezető utat majd megtalálja a levegő. Így a túllógás miatt kap a hűtésből a chipset bordája is, a videokártya is, meg a tv-tuner is.

Az viszont kizárt, hogy a tv-kártya akadozzon a meleg miatt. Vagy driver hiba lesz, vagy eleve melegszik már overlaytől is a videokártya.

2010. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alapfelállás úgy szól hogy elöl, oldalt beszív, hátul, felül kifúj.


A te esetedben oldalt az alsó részre tegyél egy ventit a ház oldalára, ahol a VGA van, ez szívja be a levegőt, hátulra is rakj egyet, az pedig nyomja kifele. Annyit csinálj még, hogy a TV kártyát rakd minél messzebb a videokaritól, a kettő között pedig szedd ki a hátsó fémlemezeket amik a slot-okat takarják.

2010. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tanácsokat.

A tv-kártyám azért annyira nem akadozik, csak van, hogy amikor bekapcsolom a tv-t, először belassulva jön a kép, aztán újraindítom és oké. De ez lehet tényleg driver vagy szoftver hiba is.

Mindenesetre az 5 sloton úgy oszlanak el, hogy legfelül van a videókártya, és a 4.-en a tv kártya. Ez így oké?

A fémlemezek kivétele jó ötlet, ezzel kezdem. :)

2010. ápr. 30. 11:59
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha még olvassátok... :)

...akkor beszereltem 2 hűtőt... oldalt fújja a videókártyát, hátul szívja ki a meleget.

A gép összehőmérséklete 10-15 fokot esett, de a videókártyáé szinte semmit... 5 fokkal lett kevesebb, de így is 65.

De vajon mennyi a normális, egy aktív hűtős gigabyte geforce 9800gt-s videókarinak?

2010. máj. 3. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kivágtam a házat a tetején és az eggyik oldalán.beraktam egy fénymásolóbol való 8 centisnagy teljesítményű ventit.A tetejébe is egy ilyet.és megoldódott minden.Bár hangos volt.De jó volt.
2010. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!