Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan hogy egy laptop...

Létezik olyan hogy egy laptop akkumulátora egy idő után használhatatlanná válik?

Figyelt kérdés
2008-as laptopról van szó. Az akkumulátor 2013 óta használhatatlan, pedig 98%-ban akkumulátor nélkül használtam..

2016. nov. 21. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden akksi hasznalhatatlan lesz egy ido utan. Foleg ha hagyod csontszarazra lemerulni. Legalabb fele-fele aranyban hasznalni kellett volna.
2016. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Idővel egyre kevesebb ideig bírja, aztán már szinte egyáltalán nem.
2016. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

persze, ahogy használod épp úgy oxidálódik el a vegyi anyag az akkumulátorban, mint ha nem töltöd.

A romlás általában eléggé hamar jön, tehát megy, megy, majd 2-3 hónap alatt teljesen lehal.


Kifejezetten rosszat tesz az akksinak ha nem töltöd huzamosabb ideig (teljesen lemerül), mindig hálózati áramra dugva használod a gépet miközben bent van az akksi, keveset meríted le és azonnal töltőre dugdosod.

2016. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Li-ion akksik nem szeretik, ha teljesen le vannak merülve, de azt sem, ha teljesen fel vannak töltve. Olyan 60-80 %-on a legjobb nekik. De az öregedés így is elkerülhetetlen. Magas hőmérsékleten ráadásul gyorsabban öregszenek.
2016. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idővel minden akku meghal. Ezt lassítani lehet megfelelő használattal, de megállítani nem. Öregszenek.

Ha sokáig állt egyhelyben az akku, ne csodálkozz, ha tönkre ment.

Nekem is van egy régi laptopom, legalább egy éve nem vettem elő. Akkor még bírt 5-10 percet az akku, most már tuti hogy semennyit sem.

2016. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!