Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptop proci mennyire...

Egy laptop proci mennyire marad el egy PC procijához képest?

Figyelt kérdés

Épp azon gondolkoztam, hogy miért nem olyan jók a laptop alkatrészek mint az asztali gépes alkatrészek? Miért nem ajánlanak laptopot játékra?

Ezt inkább a hely és energia spórolásra tudtam fogni. (Meg a hűtés stb)

Beszéljünk 4. generációs procikról.

Mennyire marad el egy i3-as laptop egy i3 PC-hez képest?

Ugyan ez i5 és i7-el?

Egy i3-as pc felér egy i5-ös laptoppal?

Egy i5-ös pc felér egy i7-es laptoppal?

Tudom, sokat befolyásolhat a GPU meg ramok stb. De úgy átlagba, csak a CPU teljesítménye érdekel.

Most jut eszembe. Mennyire marad el egy laptop GPU (nem integrált) egy PC GPU-hoz képest?

Multkor egy ismerősöm mesélte, hogy milyen jó az i5-ös laptopja. Én meg hirtelen rávágtam "Fel sem ér az én PC-m i3-jához..)

Ezzel mennyire hazudtam?

Köszi előre is a válaszokat :)



2016. nov. 20. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Asztali i3 valahol a laptop i7-et is elveri.
2016. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem hazudtál csak bunkó voltál.
2016. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 |Orfeusz| ***** válasza:

Laptopnál nagyon fontos az alacsony fogyasztás és (ezzel együtt) az alacsony hőtermelés. PC-ben simán rányomod a hűtőbordát, bedugod a jó kis hálózati áramba, és akkor járathatod 3-4GHz-en is a nagy csíksélességű procidat a 4-6-8 magjával.

Laptopoknál nagyobb prioritás az, hogy mondjuk tovább bírja akksiról 1 óránál, ezért van egy olyan fogyasztási korlát, amit nem szívesen lépnek át a gyártók. Laptop i5 ugye 2 mag 2.4GHz, magonként is gyengébb. Asztali i3: 2 mag 3.4GHz.


Teljesítmény összehasonlításra lehet PassMark pontokat nézegetni. Játékbeli teljesítmény saccolására csak fenntartásokkal alkalmas, de egy kis támpontot tud adni.

i3 6300: 5800

i5 6500: 7000

i5 6200U: 4000


Aki játékra vesz laptopot az vagy nem tudna használni egy fixen lerakott gépet (mert mondjuk kolis és ingázik), vagy szimplán rossz döntést hozott a vásárlásnál. Az elsőből is sok van, ezért ne sértegess embereket :D

2016. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D

2# Nem sértegettem. Menőzni kezdett a 200 ezres laptopjával én meg mondtam, hogy az én pc-m leveri az ő i5-ösét i3-4160-al :D

2016. nov. 21. 01:54
 5/6 A kérdező kommentje:
És nem koleszos vagy hasonló. 30-40 év körüli és egy játék miatt vette ami megtetszett neki.
2016. nov. 21. 03:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat imádom akik i7-es laptopot vesznek, és utána panaszkodnak hogy gyenge a processzor :D Mert hát ez i7 ami asztali pc-be 100e forint.
2016. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!