Szerintetek a mobiltelefonok felválthatják valaha az asztali gépeket/notebookokat?
Csak abból indultam ki, hogy sok notebook processzorja 1,3-1,5GHz-es órajelen pörög, és 4GB-rammal rendelkeznek. Vagy még kevesebbel. Ezzel szemben a csúcs-telefonok procija 2-2,5GHz-es órajelen képes pörögni, és már elérhetőek 4, vagy akár 6GB RAM-mal, és 128GB ROM-mal, vagy akár még naghyobb tárhellyel. A grafikus kártyákhoz nem igazán értek, nem tudom, hogy mondjuk egy notebookos grafikus kártyával mennyire tudná felvenni a versenyt egy telefonos jobb fajta grafikus kártya, de szerintem elég igényes játékok futnak mobilon is.
Továbbá pl a HP Elite X3 ráköthető egy billentyűzetre, képernyő + egér, és alkalmas asztali számítógépnek, amin az Office, és más alap programok probléma nélkül futnak, és feltételezem, a kevésbé igényes játékokkal sem lenne gondja.
Én el tudom képzelni, hogy otthon van egy képernyőm, billentyűzetem, egerem és egy dokkolóm, és ha megyek valahova, akkor a zsebemben van minden adatom, ha viszont otthon szeretnék a számítógépemen dolgozni, akkor csak ráteszem a dokkolóra a mobilom, és kész az asztali gép.
Természetesen csak úgy tudnám elképzelni, ha nem a játék a fő prioritás.
Nektek mi a véleményetek? Valamilyen szinten felválthatják a jövőben az okostelefonok az asztali számítógépeket, vagy notebookokat?
Teljesen rossz felől közelíted a helyzetet, az "okostelefon" a marketingkifejezés a számítógépre ami hordozható, és lehet vele telefonálni. Ugyanez igaz mindenre ami "okos".
Átlagfelhasználónak semmi szüksége számítógépre, facebookozik meg videót néz, erre bőven elég egy tablet\telefon ma is, más felhasználási területen viszont legfeljebb pc mellé veszel táblát\telefont. Az a jó pc ben, hogy ha akarok vehetek hozzá egy zsák memóriát, nagyobb merevlemezt, grafikus kártyát, akármit - nem kell kihajítanom az egészet ha nem vagyok teljesen megelégedve vele. Ezt egy kész, zárt hardver az életben nem fogja pótolni semmivel.
"Csak abból indultam ki, hogy sok notebook processzorja 1,3-1,5GHz-es órajelen pörög, és 4GB-rammal rendelkeznek. Vagy még kevesebbel. Ezzel szemben a csúcs-telefonok procija 2-2,5GHz-es órajelen képes pörögni"
Az órajel nem jelent semmit. Egy laptop proci jóval erősebb egy okostelefon procijánál.
"A grafikus kártyákhoz nem igazán értek"
A processzorokhoz sem.
Nem tudja felváltani. Vagyis csak részben, viszont vannak dolgok, amiben egy laptop mindig jobb lesz. Ugyanez igaz a pc laptop viszonylatban is. Játékra egy pc mindig szét tudja majd verni a legerősebb laptopot.
Egy mobil mindig gyengébb lesz egy laptopnál. Egy laptop pedig mindig gyengébb lesz egy pc-nél.
Nem. Szerintem eltérő feladatra vannak, másrészt a hordozhatóság mindig is korlát lesz, nem fogják utolérni a notebook-okat vagy a PC-ket.
> sok notebook processzorja 1,3-1,5GHz-es órajelen pörög, és 4GB-rammal rendelkeznek. Vagy még kevesebbel. Ezzel szemben a csúcs-telefonok procija 2-2,5GHz-es órajelen képes pörögni, és már elérhetőek 4, vagy akár 6GB RAM-mal
Ha csúcstelefonokat teszel a mérleg egyik serpenyőjébe, akkor illik a másik serpenyőbe is csúcs PC-ket tenni. 8 magos, 32GB RAM-os laptopból is sok van.
Programozni nem fognak mobiltelefonon vagy tableten. Amíg kellenek programok és lesznek programozók, addig lesz asztali gép és/vagy laptop.
Mit ne mondjak, én webfejlesztőként laptopon se szívesen dolgozok, bár az igaz, hogy manapság már dokkolóval többmonitoros megoldás, rendes billentyű/egér is elérhető laptoppal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!