Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép tisztítás közben a process...

Gép tisztítás közben a processzor alatt lévő hővezető pasztát véletlenül belekentem a foglalatba. Okozhat ez zárlatot?

Figyelt kérdés
2016. nov. 12. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mi a pontos márkája és sorozatszáma a pasztának nem tudom megmondani hogy vezeti e az áramot.

Ha intel socket van az alaplapon akkor szinte biztos kuka.

2016. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha a processzort nem vetted ki a helyéről és a paszta csak a fém rögzítőkeret alá került, abból nem lehet gond.


Ha kivetted a procit és a paszta szó szerint a foglalatba került, ott komoly a baj. Az Inteles processzorfoglalatok tüskéi rohadt érzékenyek. Elég csak egy tüskét elgörbítened/rövidre zárnod és bukott az alaplap. AMD-s foglalatnál megpróbálhatod letörölni a pasztát. Ott a procin vannak a tüskék, kisebb a sérülésveszély...

2016. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és Intelnél még csak tisztogatni sem érdemes. A tüskék rugósak, kicsik és könnyen deformálódnak. Esélytelen házilag megtisztítani/visszahajtogatni őket. Inkább szervíz...
2016. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül nem történt semmi baj. Sikerült kitisztítanom és működik.
2016. nov. 14. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a folyékony fémet direkt nem neked találták ki :-D
2019. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!