Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 70% alkohol processzor tisztít...

70% alkohol processzor tisztításra?

Figyelt kérdés

70% alkoholt vettem a patikából, az lenne a kérdésem hogy ezzel a processzort meglehetne tisztítani?

És a processzor kontaktján (hátulján) is van néhol egy nagyon pici elszennyeződés, azthiszem paszta. Azt le szabad takarítani? és ha igen jó rá a 70% alkohol?



2015. máj. 14. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A patikai alkohol nagyon jó a processzor felületének tisztítására, mert a mellett, hogy könnyen leszedi a pasztát, eltávolítja a zsírt, könnyen el is párolog, szóval arra oké.


Viszont a másik felét nem értem. A lábakra gondolsz, oda került paszta? Hogy?

2015. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Ilyenekre 90-98%-os Isopropyl alkoholt szoktak használni. Ne érj hozzá 70%-ossal.
2015. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

"szoktak"

Esetleg a szomszéd Józsi bácsi mondta, ezért te is azt veszed? Ez hülyeség. Igen, a 98% valószínűleg még gyorsabban párolog, de mivel 2ml-re van szükség kb., majd persze mindenki rohan venni 400ml-t 1500Ft-ért, hogy 5 másodperccel hamarabb elpárologjon. Ugyan már, te se gondolhatod komolyan.

2015. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én zsepivel szoktam letörölni a régi pasztát, 1 mozdulattal.
2015. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]

erre gondoltam a képen látható, okés akkor a másik rész oké.

2015. máj. 14. 10:49
 6/18 HUN_Sector ***** válasza:
100%

A papírtörlő is bőven jó erre, mivel a cpu felülete sima, könnyedén ragyogó tisztára tudod törölni minden segédanyag nélkül.

A másik oldalához viszont ne nyúlj, az egy elég kényes terület. Nem is értem az hogy lett koszos... Ott vannak mélyedések, melyekben megülhet a bele került szennyeződés, mely kenegetéssel csak jobban szétterül és kontakthibát okozhat.

2015. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A paszta úgy került oda hogy használt proci volt :D
2015. máj. 14. 10:54
 8/18 A kérdező kommentje:
Okés csak az egyik kontakt "gödör" -nek a szélében van egy nagyon pici, csak oldalról nézve vehető észre amúgy nem, akkor az nem fog kontakt hibát okozni ha ott marad igaz?
2015. máj. 14. 10:55
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem a párolgás sebessége a lényeg, hanem az, hogy ne hagyjon ott vezetőket tartalmazó lerakódást.
2015. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De ez vegyileg tiszta vízt tartalmaz és alkoholt, akkor gondolom csak nem hagy ott semmit?!
2015. máj. 14. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!