Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD videó szerkesztéshez...

HD videó szerkesztéshez megfelel? A két legfontosabb dolgot emelném ki: Intel Core i3-as,3,50GHz,4 Mb box processzor, és Kingmax 8 Gb/1333MHz DDR-3 memória

Figyelt kérdés

Vennék egy új gépet. Játszani nem szoktam rajta, de szeretnék kisebb, (4-5 perces, Pinnacle programmal) HD! családi videókat készíteni. A hardverhez nem értek, de az egyik üzletben ajánlották ezt a verziót. Azoktól várok inkább válaszokat, akik szintén szerkesztgetnek otthon, hobbi szinten. Sok helyen, legalább a 4 magos processzorokat ajánlják a videózáshoz, de az ár sem elhanyagolható! Esetleg AMD processzor?

Előre is köszi a válaszokat!



2015. máj. 13. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Videoszerkesztésre AMD.


i3 árán FX6300 van,de figyelj arra,hogy amellé erős tápellátú alaplap kell,pl Asus M5A97 EVO R2.0,Gigabyte 970UD3P


i3-nál videoszerkesztésben az AMD Athlon x4 860K is jobb,viszont ez nem tartalmaz integrált videovezérlőt,ezért inkább A8-7650K APU-t vennék.

Ehhez FM2+ alaplap kell,viszont ide már elég egy 14-15 ezres A88-as chipsetű is.


Viszont hobbi szinten nincs jelentős különbség.

2015. máj. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az i3-as is jó videószerkesztésre, viszont az elsőnek igaza van. Abból az árból jobb választás lehet az AMD, ha ez a fő prioritás. Játékra már más lenne a helyzet.
2015. máj. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha tud még valaki újat mondani, csak nyugodtan. Ahogy én láttam, a boltban nem kedvelik annyira az AMD-t. Ez jogos lehet valamiért?
2015. máj. 15. 21:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretném megúszni olcsóbban, de nem minden áron!
2015. máj. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!