Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri az Intel vagy az AMD...

Megéri az Intel vagy az AMD is hozza ugyanazt harmadannyiért?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a millió+egyedik ilyen kérdés de a legtöbb kérdés és a rákapott válaszok nekem fanboy háborúknak tűnnek.

Én tisztában vagyok vele, hogy a csúcs Intel mellett nem rúg labdába a csúcs AMD de ez csak akkor segít rajtam ha megnyerem a lottót :D Ezért elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi akik ezzel foglalkoznak munka szinten, illetve azonos kategóriából váltottak át AMD-ről Intelre vagy fordítva. (Az nem releváns, hogy 10-20k-s AMD-ről vált 250k-s Intelre és "hú mekkora király az Intel az AMD egy rakat szar").

A számok alapján a közel 5 éves FX 6100-as cpu-m még ha nem is simán de felveszi a versenyt egy I7 6700-al mind chace, mind órajel, mind támogatott memória órajel és memória sávszélesség területén, és azért nem 2 forint különbség van a két processzor között az Intel 100k környékén mozog míg a kövületemet már alig 26k-ért meglehet venni újonan is. De ennek ellenére a gépigényeknél mindenhol az van feltüntetve, hogy amíg az FX-em pl a Titanfal 2-höz talán a minimumhoz elég, a számokat nézve az ennél jóval gyengébb I5-is lazán elviszi magas beállításokon. Na most akkor minek lehet hinni? Mert eddig sehol semmi tényt nem találtam ahol az lett volna bizonyítva, hogy igenis megéri kiadnom 100k-t vagy többet azért, hogy elméletben a jelenleginél egy hangyányival erősebb processzorom legyen, mert nem vagyok milliomos, nincs fölös 100 ezer forintom azért, hogy arra **rjem, hogy nekem I7-es procim van ha a gyakorlatban alig érezhető különbség. A különféle pontozó programokban nem bízok, tanultam programozni tisztában vagyok vele milyen könnyű azokat a számokat manipulálni.

Előre is köszönöm a válaszokat :)

U.i: Az "Intel jobb!" válaszokkal kíméljetek abból már olvastam eleget. Ha jobb akkor mond meg miért és ne az legyen "Nem melegszik annyira, kevesebbet fogyaszt" 100k-ból pár évig fedezem a villanyszámla különbözetet :D Illetve veszek rá egy olyan hűtőt, hogy a szobám is stabilan -50°C lesz :D



2016. nov. 11. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jót is tenne már az az Zen, hogy kicsit leverje az intel árait.


A lényeget meg leírták, az AMD-ben modulos rendszer van (2 mag össze van kötve, hiába 8 mag, csak 4 szál), ezért 2 mag mindig csak ugyan azt tudja számolni, olyan programoknál ahol főleg 1-2 magot terhelsz le, a modul rendszer miatt hátrébb kerül (meg alapból egy ilyen modul egy intel maggal szemben gyengébb jelenleg), ha meg órajelet akarod ezerrel húzni az alá olyan alaplap, hűtés, táp kell, hogy már egy jobb i7 befigyel olcsóbb lappal és megint jobban jártál vele.


Én azért reménykedem benne, hogy az AMD Zen procijai sikeresek lesznek.

2016. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nálam alap, hogy nem húzom a CPU-t se a GPU-t. Azt vallom ha erősebb órajelet akarsz spórolj még 1-2 hónapot és vedd meg a gyárilag magasabb órajelű verziót.
2016. nov. 11. 15:45
 13/16 A kérdező kommentje:
#10 Az, hogy mikor döntök proci terén attól függ meddig húzza még az alaplapom ;) Ha holnap megadja magát akkor holnap kell döntenem, mert gép nélkül nem maradhatok. Amúgy én is kíváncsian várom mit tud majd alkotni a ZEN széria, az árcédulájával együtt :D
2016. nov. 11. 15:51
 14/16 anonim ***** válasza:

#11

Valamit félreértettél, az AMD modulos megoldása 8 szálon dolgozik, a probléma elsősorban a megosztott modulok magjai közt megosztott cache(szemben az intellel, ahol mindegyik mag saját cache t kapott). A Zennél ezt is kijavították szerencsére, az egyetlen kérdés már tényleg csak a stabil órajel(jó, meg az ár, de itt túl sokat nem variálhatnak, ha megcsinálják minden idők legjobb prociját az átlag vásárló akkor sem fog nyugodt szívvel vásárolni tőlük ha mondjuk csak egy icipicit olcsóbb mint az intel - hangsúlyozom, az átlag, én is napokig, vagy akár hetekig nézegetem a benchmarkokat mielőtt veszek valamit, viszont az átlagfelhasználó azt hallgatta az utóbbi 4 évben hogy az AMD gyenge, muszáj lesz nagyot alakítaniuk az árazással is).


Megjegyzem már most mennek a pletykák, hogy a 6900k ellen indított Zen(8 mag 16 thread, amit promóztak augusztusban) 300 dollár lesz - persze lehet, de.. van egy olyan érzésem, hogy itt megint az lesz mint az RX480 esetében, random arcok elkezdenek baromságokat terjeszteni, mindenki el akarja hinni, aztán felháborodva köpködnek az AMD re hogy vagy nem olyan gyors, vagy nem annyiba kerül. Ha meg netán mégis igaz, akkor olyan árzuhanásokat láthatunk majd intel fronton amire talán soha nem volt példa.

2016. nov. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én elsősorban Intelt vennék, ha kb azonos ára van hasonló teljesítményben- megszokás, de nem elköteleződés (igaz P 100 óta csak Intelem volt)... Ettől függetlenül nem beszélek le senkit az AMD-ről, van is ismerős, akinek AMD-t raktunk össze, mert a rendelkezésre álló pénzből az volt a sokkal költséghatékonyabb. Szerintem is jót tenne az Intel árainak egy erős AMD, legalább lenne némi árverseny a piacon, ami az én pénztárcámat is kímélné :) Aztán ki tudja, ha tényleg jó lesz a Zen, akkor akár váltanék is rá.
2016. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Brandon41 ***** válasza:
Azt olvastam az Amd zen csúcs processzoráról hogy megverte az i7 6900k-t.
2016. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!