Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri az Intel vagy az AMD...

Megéri az Intel vagy az AMD is hozza ugyanazt harmadannyiért?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a millió+egyedik ilyen kérdés de a legtöbb kérdés és a rákapott válaszok nekem fanboy háborúknak tűnnek.

Én tisztában vagyok vele, hogy a csúcs Intel mellett nem rúg labdába a csúcs AMD de ez csak akkor segít rajtam ha megnyerem a lottót :D Ezért elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi akik ezzel foglalkoznak munka szinten, illetve azonos kategóriából váltottak át AMD-ről Intelre vagy fordítva. (Az nem releváns, hogy 10-20k-s AMD-ről vált 250k-s Intelre és "hú mekkora király az Intel az AMD egy rakat szar").

A számok alapján a közel 5 éves FX 6100-as cpu-m még ha nem is simán de felveszi a versenyt egy I7 6700-al mind chace, mind órajel, mind támogatott memória órajel és memória sávszélesség területén, és azért nem 2 forint különbség van a két processzor között az Intel 100k környékén mozog míg a kövületemet már alig 26k-ért meglehet venni újonan is. De ennek ellenére a gépigényeknél mindenhol az van feltüntetve, hogy amíg az FX-em pl a Titanfal 2-höz talán a minimumhoz elég, a számokat nézve az ennél jóval gyengébb I5-is lazán elviszi magas beállításokon. Na most akkor minek lehet hinni? Mert eddig sehol semmi tényt nem találtam ahol az lett volna bizonyítva, hogy igenis megéri kiadnom 100k-t vagy többet azért, hogy elméletben a jelenleginél egy hangyányival erősebb processzorom legyen, mert nem vagyok milliomos, nincs fölös 100 ezer forintom azért, hogy arra **rjem, hogy nekem I7-es procim van ha a gyakorlatban alig érezhető különbség. A különféle pontozó programokban nem bízok, tanultam programozni tisztában vagyok vele milyen könnyű azokat a számokat manipulálni.

Előre is köszönöm a válaszokat :)

U.i: Az "Intel jobb!" válaszokkal kíméljetek abból már olvastam eleget. Ha jobb akkor mond meg miért és ne az legyen "Nem melegszik annyira, kevesebbet fogyaszt" 100k-ból pár évig fedezem a villanyszámla különbözetet :D Illetve veszek rá egy olyan hűtőt, hogy a szobám is stabilan -50°C lesz :D



2016. nov. 11. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fanboyságtól függetlenül leírták már ezt sokszor, sok helyen. A jelenlegi FX procik magonkénti teljesítménye gyenge. Ezért van, hogy az AMD szórja a 8 magos procikat. Így olyan programoknál, amik jó sok szálon dolgozva jól kihasználja a sok magot, ott versenyképes, és utoléri a középkategóriás Intel procikat.


A baj az, hogy életszerű helyzetekben ez általában nem működik. Kevés olyan feladat van, ami jól bontható párhuzamos műveletekre, és a részfeladatok eloszthatók rengeteg magra. Emiatt még a több szálon futó programok esetén is a munka legjavát 1-2 végzi, a többi csak kevés feladatot kap. Ennek eredménye, hogy a sok gyenge mag közül 1-2 szenved, a többi unatkozik, az összteljesítmény meg sehol sincs. Nagyon jól tetten érhető ez pl. játékokban.


Jó hír, hogy ezt az AMD is tudja, és az új fejlesztés, a Zen kódnéven futó proci már jó lesz egyetlen mag teljesítményét tekintve is. Elvileg jövő év elején jönnek, és velük az AMD ismét ott lehet az erősebb procik piacán is.

2016. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Vegyél egy fx 8300ast huzd fel 4.5ghz és nincs az a jàték vagy bàrmi ami kifogna rajta de ugye ez videokàrtyàtol is fugg! Tapasztalat! Nemvagyok sem intel sem amd fan ugyan is intel és amd gèpem is van ithol!Én az ijen teszteknek nem hiszek az csak legtöbször paraszt vakitàs (propaganda) amiben hiszek az a sajàt szemem amit làtok az a 5_10fps ért vagy még anyisem nem éri meg! De te tudod
2016. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"a közel 5 éves FX 6100-as cpu-m még ha nem is simán de felveszi a versenyt egy I7 6700-al mind chace, mind órajel, mind támogatott memória órajel és memória sávszélesség területén"


Sem az órajel, sem a cache, sem a "támogatott" memória órajel, sem a memória sávszélesség, de még ezek összessége sem ér fel azzal, hogy a processzor milyen gyorsan hajt végre 1-1 feladatot. És abban - a "számok" ellenére - az i7 lényegesen jobban szerepel. Ettől függetlenül az i7 nem ér meg 100k-t. i5-ért még csak-csak megéri a plusz pénzt, költséghatékonyabb, mint az i7. Az FX a saját idejében tényleg az egyik legjobb választás volt. Én amúgy egy i5-2400-zal vagyok úgy, hogy abszolút nem éri meg cserélnem sem i5/i7-3xxx-re, sem i5/i7-6xxx-re. Egyszerűen nem lenne arányos a sebességnövekedés a ráköltött pénzzel. Mint ahogy neked sem érné meg lecserélni az FX-et, mindaddig, amíg neked megfelelően működik az, amit használsz/használni szeretnél. Attól, hogy valami jobb vagy gyorsabb, még nem feltétlen éri meg a kiadást.

2016. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Botond9412 ***** válasza:
0%
AMD in 2016 lol. 4.gen i5 alatt nem gondolkodnék proci terén.
2016. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"AMD in 2016 lol. 4.gen i5 alatt nem gondolkodnék proci terén."


Nem az a kérdés, hogy mit érdemes venni _nulláról_, hanem az, hogy megéri-e cserélni a meglévőt. Főleg ha az anyagi javak erősen korlátozottak. Persze akinek anyu-apu finanszírozza, annak sokat gondolkodnia sem kell.

2016. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kíváncsi volnék, ha az AMD és az Intel ugyan abba a kategóriába sorolt procijai ugyan annyiba kerülnének, ki melyiket venné.
2016. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ma már ott tartunk, hogy az APU k érik meg egyedül amd oldalon, a legolcsóbb i5 is hozza a 8350 szintjét 8 magot kihasználó programokban is(nem beszélve a járulékos költségekről a plusz teljesítmény miatt, hiába veszel mondjuk egy fx8300 at 30 körül, és húzod fel 4.5-4.8ghz re ha ehhez 40 ezres lap kell, meg egy nagyon bika hűtő - szóval árban ugyanott vagy, csak épp nem lesz olyan stabil a teljesítmény, és az is erősen kérdéses, hogy a tervezett OC t eléred-e(anélkül meg egyszerűen lemarad)). Az intel már annak idején is bő 25 százalékkal komolyabb magonkénti teljesítményt tudott felmutatni, azóta meg generációnként csak nőtt ez a szakadék - új AMD meg nem igazán jött, minimális fejlesztések történtek csak FX vonalon(habár a fogyasztás, és emiatt a hőtermelés jelentősen csökkent(megjegyzem a közhiedelemmel ellentétben emiatt lényeges a fogyasztás, nem a villanyszámla miatt), de ez nem tudta felvenni a versenyt az intel fejlesztéseivel - elsősorban a gyártástechnológiai előnyével, azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az új intelek 14, az fx ek meg 32 nanométeren készültek.


Szóval játékra nem jó az AMD a gyenge magjai miatt, munkára már nem jó, mert van ugyanannyiért nagyon hasonló\jobb teljesítményt nyújtó intel, maradna az átlagfelhasználás, de oda meg drága az fx4300 is, a legolcsóbb pentium g minden netezős igényt kielégít(az a pár ezer forint meg rengeteget számít abban a szegmensben). Illetve a már említett apu k, ott igazából nincs is alternatíva az amd re, minden intel prociban szar az integrált gpu - a kaby lake felső kategóriás darabjaiba elvileg komolyabbak kerülnek, de sok értelmét nem látom, az amd pont azokat célozta ezekkel a procikkal akik nem akarnak vagyonokat költeni a gépre, akik 70+ körül vesznek procit(és játszanak) úgy sejtem nem fogják használni az integrált gpu t.

2016. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lényegében megvagyok elégedve a teljesítményével ha valamilyen "munkáról"/mindennapos használatról van szó. Játék miatt jött fel a téma mert a haverokkal lehet a jövőben beruházunk a BF1-re és/vagy a Titanfall2-re de mindkettőnél azt írja kevés lesz az ajánlotthoz az FX6100, és mivel az alaplapom úgy néz ki nem sokáig húzza ezért gondolkoztam, hogy meghal megéri-e Intelre váltani. De ha 100k ért nincs nagy különbség akkor feleslegesen nem dobom ki a pénzt az ablakon és inkább meghagyom az AMD-t, max kap egy nagyobb hűtőt, hogy ne szenvedjen annyira.

Az eddigiekből azt szűrtem le, hogy ha nem lenne procim megérné a plusz pénzt egy I5 de így, hogy van, amíg működik vagy nem avul el teljesen az FX addig nem éri meg váltani.

2016. nov. 11. 12:44
 9/16 A kérdező kommentje:

A hatodiknak, ha lenne egy minden tekintetben egyforma AMD és Intel ugyanannyi pénzért akkor az AMD-t választanám. Intel/Nvidia párosból már nem tudom mennyit vágtunk a szemétbe az ismerőseim körében, míg a kidobott AMD és (régen ATI) eszközöket 1 kezemen megtudom számolni, egész pontosan 0, pedig voltak már igen szélsőséges/extrém helyzetek amiket túléltek, míg az ugyanazon szobában és hálózaton lévő Inteles gép mindenestül megdöglött.


Amúgy nagyon köszönöm a válaszokat :)

2016. nov. 11. 12:46
 10/16 MGéza ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem várd ki az AM4-et, hátha hoz valami jót. Az ígéretek szerint az Intel gen 6 van célkeresztben hogy legalább olyan erős legyen, majd meglátjuk. Én is kivárok, mi lesz.
2016. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!