Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-t vagy HDD-t vásároljak?

SSD-t vagy HDD-t vásároljak?

Figyelt kérdés

Alaplapom: MSI H61M-P31 (G3)

HDD 1TB Toshiba

HDD 1TB WD


Érdemes vennem SSD-t, mert csak SATA2 alaplapom van?

Nem tudom ennél gyorsabban is be botolna a Windows-om.


Ezt az SSD-t néztem ki: [link]


És ezt a HDD-t néztem ki: [link]


Csak egyiket tudom meg venni, sók filmet tárolok, ezen kívül van még 2db külső merevlemezem. Elég gyorsan be botol a Windows-om HDD-n is, itt a videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=6k_jEa0t58s



2016. okt. 30. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Filmet tárolni felesleges, oprendszert rátenni kötelező. SATA2-vel is.
2016. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha már van 2 HDD-d akkor szerintem felesleges a harmadik, inkább törölj valamit az első kettőről. Akkor vegyél SSD-t ha lassúnak érzed a gépet, vagy leterheltnek a HDD-t.
2016. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Az SSD-nek nem csak a gyors rendszerindítás a haszna, hanem azzal párhuzamosan a gyorsabb rendszerműködés. Akár böngészés vagy programfuttatás.

De az igényeiden múlik. Ha szükséged van több film tárolására, akkor azt vedd. Anyámnak pl fel sem tűnik, hogy SSD-t raktam a laptopjába. Úgy kellett mondanom, neki, hogy nézd már mennyivel gyorsabb a régi állapothoz képest. Berögződés kérdése is. Valakinek az az alap számítógép használat, hogy indít valamit és zokszó nélkül végigvárja, mert az a természetes.

2016. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3


Akkor ne vegyek SSD-t?

Mert nekem SATA2 alaplapom van, és nem tudom mennyivel lenne gyorsabb a Windows botolás, ha láttad a videót annál gyorsabban be botolna a Windows?

2016. okt. 30. 13:56
 5/9 anonim válasza:
Nem hinném. Szerintem nem éri meg a 30 k ft-ot az hogy 2 másodpercel gyorsabban kapcsoljon be a géped
2016. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5


Szerinted az SSD előbb tönkre megy, mint egy merevlemez?

2016. okt. 30. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

A 120-as Fury-re 3 év alatt 354 TB felírt adatot vállalnak (ez nagyon sok, remélem, jól értelmeztem az adatlapját), szóval félj tőle, hogy "túlírás" miatt elromlik. Inkább a vezérlő az, ami beadhatja a kulcsot, de emiatt sem kell tartanod.


Nekem is SATA2 porton vannak az SSD-k, az egyik legjobb döntés volt, amikor megvettem őket. A nagyságrendekkel gyorsabb véletlenszerű elérés (ettől lesz reszponzív, "pörgős" a gép) SATA2-n is megvan, tehát igencsak érezhető lesz a gyorsulás. Az SSD-ben pedig ez a lényeg, nem a bootidő. (Ami - az #5-re reagálva - nálam nem 2, inkább 20 másodperccel lett kevesebb, mert fél percről lement úgy 10 másodpercre. De ez géptől és rendszertől is függ, és mint írtam, nem ez az SSD lényege.)

2016. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*NE félj tőle
2016. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 31. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!