Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új ATI Driver megölhette az...

Új ATI Driver megölhette az ATI VGA-t?

Figyelt kérdés

Adott egy szám.gép, amelynél már hónapok óta ajánlgatódik/akaródzik feltelepülni a legfrissebb ATI Driver.

Persze én sosem voltam az ATI-val nagy barátságban, főleg a drivereivel..

Nos ez a számítógép már nagyon fájlalta magát azért a driverért, rossz szájízzel de rábólintva szabadjára engedtem, hagy cselekedjen.

Az ATI Catalyst szuper kis program már el is kezdte nagy nagy örömökben gyorsan letölteni, majd kicsomagolni s sebtében telepíteni is a frissítést míg 1 perc sem telt el, máris velős érvet adva, hogy hiába a naiv bizalmaskodás, mi sosem fogunk jó barátságot ápolni.. elsötétült a monitor (szokásosan ahogy ilyenkor szokott, képernyő állítást hangolás stb.) na de most valami egészen más történt kis idő elteltével..

A képernyő nem kapcsolt be többé, csak villogott a kis pici led, mint amikor VGA problémákkal küszködik a monitor.

Majdnem egy óráig vártam hátha egy hatalmas összehangolódás után visszajön a kép és megköszönhetem neki a türelmem, de nem.

Végső elkeseredésemben maradt a reset gomb, azóta a monitor és a HDMI-re kötve a TV sem ad semmi jelet.

Villog a led, de még a boot képernyő sem jön be.

Könnyen meg eshet, hogy a megbízható program által ajánlott hivatalos frissítés kivégezte a kártyát?

Van netalántán bármi gyógymód?


Én azért még adnék neki egy esélyt, hátha lehetünk mi még jó barátok.. :)



2016. okt. 28. 18:10
 1/7 Dongaben ***** válasza:
Fizikailag NEM tudja tönkre tenni a kártyát! Csökkentett módban bejön a kép?
2016. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy bootolás során sincs kép semelyik kimeneten sem?
2016. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos egyáltalán nincs semmi képi megjelenítés.

A legelső gondolatom nekem is a csökkentett mód, rendsz.visz. stb stb. volt, de még bootolási képernyő sincs.

2016. okt. 28. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:

1. ATI ezer éve nem létezik

2. Catalyst driver ezer éve nem létezik


Valahol kevered a szezont a fazonnal. Így videokártyát tönkretenni se lehet nehéz.

2016. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dongaben ***** válasza:
BIOS sem jön be? Akkor nagy a baj! Ki kellene venni a kártyát, és megnézni az alaplapival (Ha van.)
2016. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha BIOS sem jelenik meg, akkor valóban gond van. Azt kéne ellenőrizni, hogy esetleg nem a kijelzővel van-e probléma, bár elég... valószínűtlen véletlen lenne.
2016. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolkoztál már azon, hogy író/költő leszel? :D Mennyi idő volt ezt a kérdést így megírni?

A kérdésre válaszolva, vedd ki a GPU-t és próbáld az alaplapi vga bemenetet. Hátha ad képet :)

2016. okt. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!