Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Chieftec 650W Force Series...

Chieftec 650W Force Series tápegység (CPS-650S) Mik a vélemények? Jó? Vagy gyenge a gyártó cégen belüli modellekhez képest? (15. 000 FT, új 2 év gar. )

Figyelt kérdés

Chieftech tápot vásárolnék, jelenleg is CTG-500W-80P -t használok (pár éve megyen). Érdemes a csere a CTG 500- hoz képest? Úgy értem már jobb táp mint a CTG sorozat?


[link]


a CTG 20 amperes a +12-es ágon és 400W a max load

A linkelt táp viszont jóval többet "ígér"

Force seriesről vélemények?


Amit hajt jelenleg: a CTG: strix 380 4GB



#CTG #Chieftec #Force series
2016. okt. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Az itt okoskodók 90 % halvány fingja sincs arról hogy mi az a+12-es ág, de úgy nyilatkoznak róla mint egy elektronikai műszerész.

Ne itt érdeklődj ilyen témában !!!

2016. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi a választ!
2016. okt. 24. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Többet tud 12-es ágon, de nincs rá szükség, egy gèpnek sem kell annyi áram, amiben egy vga van, az ára is igen árulkodó, egy jó 650-es táp nem ennyibe kerül Mièrt akarod cserèlni, hibás a ctg? A jelenlegi tápod jobb, nem veszèlyes kategória, nem bántanám, ha nem hibás.
2016. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Az EU minden elektronikai eszközre kötelezi a gyártókat, hogy minimum két év garanciát adjanak rá, tehát a feltüntetett két év garancia inkább csak arról tanúskodik, hogy ennél hitványabb tápegység lehet, hogy nincs is. A chieftec pedig nem gyárt megbízható tápegységet, csak kevésbé rosszat, a force széria például kevésbé rossz, tök jó irodába, ha spórolni akarsz (csak akkor miért nem a 300W modellt veszed...?). A dobozra írt teljesítménynek pedig nem sok köze van a valós adatoknak. Pannóniás pedig úgy nyilatkozik rólunk hogy nekünk figunk sincs hogy mire nyilatkozunk, hogy neki fingja sincs hogy nekünk van-e fingunk.
2016. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A 4 éves ctg az menne otthonra a "hulladékból" összerakott i3-as gépembe hétvégi használatra csakis. Ugyanis abba a gépbe vennék VGA-t amit a CTG már lazán elvinne. esetleg RX460 vagy ilyenek , de mindenképpen csak poénkodni való kicsi fajta VGA-ra gondoltam.


A nagyobbik gépembe meg rakni akarok a új Tápot és oda kellene az a fent linkelt Force 650-es.


Csak igazság szerint tudni akartam, hogy a chieftech márkán belül aza Force series, kb hogy áll erősségben.


CTG vel a "nagyobb gépben" lazán kiszolgált az 500w-jával 4 vinyót+ bluray írót i7 6700 at egy asus lappal + strix r9 380 4GB-ot.


szóval vmi ilyesmiről lenne szó.

Komoly dilemma. ujat viszont a "kicsi" i3-asba nem vennék hétvégi használatra.

2016. okt. 24. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Inkább vegyél egy Corsair CX450M, XFX 450 TS, Seasonic 430 S12II szintű tápegységet, mert az egész konfiguráció összfogyasztása a 300W-t is csak karcolgatni fogja és akkor inkább a minőség legyen a szempont, ne a felesleges teljesítmény.
2016. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pannóniás azért nyilatkozik úgy ahogy, mert az itt eltöltött 4 év alatt látott már jó pár hülyeséget. Ez tápegység kérdés is egy felfújt lufi. Mert ugye egy bolond, százat csinál.
2016. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A tápegység is egyike a számítógép fő alkatrészeinek, Pannóniás, úgyhogy egyáltalán nem szabad félvállról venni a témát. A 78%-os válaszoló amúgy jól elmondott mindent, nem értem, minek pontoztátok le.
2016. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy félvállról kell venni. Sőt.

Csak feleslegesnek tartom a sok műszaki tartalmú fecsegést. Inkább le kéne írni röviden hogy igen, ez jó, vagy nem ezt nem ajánlom.

Amikor reggel veszem a cigimet én sem kérdezem meg az eladótól hogy milyen eljárással készült , vagy hogy fermentálták a dohányt.

2016. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy SOHA senkit nem pontoztam még le.
2016. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!