Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy garanciális tápegység...

Ha egy garanciális tápegység elromlik, és több alkatrészt tönkretesz a gépben, akkor a tönkretett alkatrészek értékét kifizeti a gyártó?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor milyen lépéseket lehet tenni ilyen ügyben?
2013. okt. 14. 03:28
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Innen elég olcsón rendelhetsz alkatrészeket: [link]
2013. okt. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kirito-kun ***** válasza:

na végre valaki aki nem hitte el,hogy a táp a legfontosabb része a gépnek,és hogy egy jó tápot meg kell fizetni....


hagy tippeljek párat


HKC?

Codegen?

Vargáné?

M-tech?

LC-Power?

2013. okt. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem rendeltetes szeru hasznalat indokkal elkudebek a francba... :)
2013. okt. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Én még nem nagyon láttam erre példát. Minőségi tápgyártóknál talán van rá esély, de ott is kivizsgálják előtte az esetet.

Mondjuk a minőségi tápgyártóknál csak rendkívül ritkán fordul elő ilyesmi, mivel termékeik tartalmazzák a megfelelő védelmi elektronikákat, inkább magukat teszik tönkre ha hiba lép fel, nem ártanak az alkatrészeknek.


70 ezernél kezdődik egy valamirevaló használható gép újonnan. Azért szoktuk mondani itt jó páran, hogy ha valakinek van pénze egy ilyen gépre, ne azon a +5 ezren múljon már annak jövője ami minőségi tápra fordít.


Ha a többi alkatész még garanciás, akkor esélyesebbnek látom, ha visszaküldöd azokat a hibás alkatrészeket, mint aki semmiről nem tud semmit.

2013. okt. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy az első pár válasz ez lesz. Elárulom, pályakezdő informatikus vagyok, csak jogilag érdekelt a dolog, de lehet hogy van-e ilyesmire lehetőség. Egyébként mindig minőségi tápokat építek a gépeimbe (és másokéba is), bár nem mindig szeretnek ezért (megdrágítja a költségeket). Nem értik meg az emberek, hogy miért 10000 ft-tól indul egy normális táp nálam, mikor máshol azért házzal együtt is vesznek. Egyébként volt egy Chieftec GPS450-es tápom, amibe beszart a ventilátor, túlmelegedett, bebüdösödött, és nem tett tönkre semmit azonnal, de ami bent volt videokártya az új táppal is hibázni kezdett, szerencsére ezesetben kicserélték. Ha nem lett volna garanciális, megszívtam volna. (a tápom már nem volt az). Most egy FSP Hexa 500-asom van, 1,5 éves de már hallom hogy zörög a venti benne, kiporoltam ahogy tudtam, de ugye megbontani 2 évig nem lehet. Azért érdekes ez, mert a minőségi tápok rohadt erősek és stabilag, de a ventik eléggé sz@rok néhányban. Amúgy van egy régi Vargáné és társa tápom is (még működik, de természetesen nem használom).
2013. okt. 14. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!