Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » D-Link DI-604 routert hogyan...

D-Link DI-604 routert hogyan kell telepíteni?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem. A hozzá adott magyar nyelvű használati útmutatót követtem, de az "admin" Felhasználónév begépelése és Jelszó mező üresen hagyása után nem jelentkezik be a Varázsló (DI-604 Setup Wizard), hanem a valamilyen "authorization"-féle kiírás jelenik meg. Aztán nem tudok netezni. Modemmel (router nélkül) van net.

(P4 gépem, XP prof. op. rendszerem és ADSL modem van.)


Tudna valaki segíteni?


Nagyon megköszönném.


2010. ápr. 25. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Használtan vetted? Mert ha igen, akkor valószínű megváltoztatták a felhasználónevet és jelszót.

De mind1, csinálj egy hard reset-et, mégpedig úgy, hogy a hátulján van egy pici köralakú "lyuk", abban egy gomb, amihez kb. egy tű vastagságú eszközzel tudsz hozzáférni. Tartsd benyomva kb. 20 másodpercig.

2010. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Igen, használtan. Már többször is lenyomtam a resetet, igaz, csak 1-1 másodpercre. Most újra megtettem, bekapcsolt állapotban 30 másodpercig. Hogyan tovább?
2010. ápr. 25. 19:24
 3/16 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy korábban többször reseteltem 1-1 másodpercre és azt követően volt a már korábban leírt probléma.
2010. ápr. 25. 19:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Első próba hogy jó úton vagy ,ha most bedugod a routert a 220-ba és csak oda, akkor a számítógépnek mindenféle beállítás nélkül látnia kell a wifin. Látja ?
2010. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Szerintem a Di-604 nem wifi-s...

Úgyhogy ezzel inkább ne próbálkozz.

Ha sikerült belépni futass egy wizard-ot, és add meg amiket kér. Azt hogy neked milyen neted van, milyen beállításokkal azt én nem tudhatom.

2010. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mi az a wifi? :) Ez amúgy vezetékes modem.

Az előbb bedugtam a 220-ba a routert, de a modembe nem, és csodák csodája bejelentkezett a Wizard, ami eddig nem. Lehet, hogy túl rövid ideig reseteltem korábban.


Enternet Adsl internetem van. A wizardban majd lesz egy olyan pont, hogy select Internet Connection Type (WAN)

4 féle opció van:

1. dynamic IP address

2. static ip address

3. PPP over Ethernet

4. others


Melyiket válasszam majd? Kezdjek neki a Wizardnak vagy még az Xp-nél kell állítgatnom valamit?

2010. ápr. 25. 19:44
 7/16 A kérdező kommentje:
jav: Ez amúgy vezetékes router.
2010. ápr. 25. 19:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Jó nyomon vagy.

Adsled van akkor a Dymamic IP Adress kell neked.

2010. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A wifi a vezeték nélküli kapcsolatra vonatkozik.:)

De most itt ez nem fontos.

Az ethernet ADSL-el nem segítettél sokat.

A lényeg, hogy van felhasználóneved és jelszavad? Pl.: eddig egy ikonnal kellett "elindítani" a netet a gépeden?

Ha igen akkor válaszd a PPoe over ethernetet és add meg ezeket.

Ha nincs akkor dynamic ip address-el próbálkozz.

Ja és mindenek előtt, kösd össze a routert a modemmel, a modemet pedig a géppel.

2010. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jav.:

Ja és mindenek előtt, kösd össze a routert a modemmel, a router-t pedig a géppel.


Nehogy félreérhető legyen.

2010. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!