Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire ciki, ha egy infó...

Mennyire ciki, ha egy infó szakos diák nem tud egy gépet 8 óra alatt összerakni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy hány éve tanul informatikát.
2016. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rutin kérdése. Ha ritkán csinálod és alapos vagy, nem olyan nagy gáz, de ha gyakran raksz össze gépet, akkor igen.


Nekem volt egy korábbi munkahelyem, ahol első feladatként 8 gépet kellett összeraknom és telepítenem. Első nap csak kettőt raktam össze, közben háromszor elvágtam a kezem a gagyi gépház éles széleivel és egy hét volt, mire mind a 8 gépet összeraktam és telepítettem.

2016. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem ciki, mert egészen biztosan nem szüttyög vele senki 8 órán keresztül - legfeljebb csinálnia kellett volna.


De amúgy igaza van a másodiknak, egy gagyi ház nagyon meg tudja nehezíteni az életet - én pl előbb szedem ki az alaplapomat ha tisztítom a hűtőt, mert valami botrányosan kicsi a hely, és kb vért hugyoznék mire sikerülne visszarakni a hűtőt ha bent kéne szerelnem. Felteszem hasonló a helyzet, nem különösebben meglepő ha kapkod az illető.

2016. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem túl rég raktam össze az első kompnensenként összevásárolt PC-met, és megnyugtatlak, beletelt vagy 5 órámba :D

Bár vegyük hozzá, hogy azért szereltem már szét-össze gépeket, de mondjuk úgy 'nulláról' ez volt az első alkalmam. Meg azt is vegyük hozzá, hogy ebben benne volt egy bő 1 órás kiruccanás a legközelebbi bevásárlóközpontba, mert az SSD-hez persze nem volt SATA kábel (köszönöm, Samsung) :D

2016. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz infó szak alatt? Minek képezik ott ki a nebulókat?

Programozónak? Hálózati rendszergazdának?


Mert például egy programozónak nem kell feltétlenül gépet tudnia összeraknia, nem az a feladata.


Másrészt milyen gépet? Mert - mint az előttem szólók utaltak rá - lehetnek olyan esetek (még egy szakavatott szerelőszámára is!), amikor azok a fránya alkatrészek nem úgy viselkednek, ahogy az ember elvárná tőlük. Inkompatibilitási hibák, nehezen hozzáférhető/rosszul szerelhető részek, stb...

2016. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az hogy infó szakos, nem jelent semmit. Külön van hardver és a szoftver szakirány. Nekem egyik haverom egyetemet végzett programozó, egy elég felkapott cégnél dolgozik középvezető beosztásban. Szóval nem lehet piskóta a tudása. A hardverhez mégsem mer hozzányúlni. Engem hív, ha valamit fejleszteni kell a gépen. Vagy be kell üzemelni valamit.


Amúgy 15 perc alatt is össze lehet építeni egy gépet. De az eredmény akkor elég gány lesz. Volt főnököm 4 csavarral szerelt be egy alaplapot, meg 2 csavarral egy vinyót (mert hogy "megfogja az"), a kábelek meg mintha belehányták volna. Szerintem az ilyen nem munka. Vagy megcsinálok valamit normálisan, vagy bele se kezdek.

2016. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Azért az elég ciki, ha valaki programozóként mást hív ha a gépéhez kell nyúlni. Túlzás nélkül egy 10 éves gyerekre is rá lehetne bízni a milliós gép összeszerelését is ha már csinált ilyet korábban párszor, nem igényel sem túl nagy rutint, sem szaktudást.


"Amit be lehet dugni azt dugd be, ha valamit lehet csavarral rögzíteni akkor oda tegyél egy csavart", gyakorlatilag ezzel le is írtam az egész folyamatot.

2016. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 A programozók nagy része marhára nem ért a hardverhez, mert arról az egyetemen pl. egy szót sem ejtenek. Én programtervező szakon vagyok épp, elvileg számítógép architektúrák tantárgy keretén belül tanítottak volna gépszerelést is, de amikor erre rákérdeztem a gyakorlatvezetőnél, azt sem tudta hogy miről beszélek, pedig a weboldalon levő tantervben benne van.
2016. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, én bőven az előtt is magam szereltem a gépeimet hogy akár egyetlen sort is kódoltam volna, és nem vagyok csodagyerek. Az ismerőseim szintén, és senki sem iskolában tanulta, már nagyon régóta teljesen hülyebiztosra csinálnak meg mindent, gyakorlatilag nem lehet rosszul összerakni - a legrosszabb ami történhet hogy nem dugsz be valamit, de akkor meg rendszerint sípol, és el sem indul. Aki legozni tud az össze tud rakni egy gépet is, legozni meg ki nem tud..?
2016. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 Nincs teljesen igazad. A legrosszabb ami történhet, az az, hogy a delikvens összeb*ssza a pineket a proci socketben, vagy skylake esetén túlszorítja a hűtőt és jól megnyomorítja a procit. De láttam már kiszakított pcie foglalatot is, mert az illetőnek nem tűnt fel a kis fül a végén. Na meg ott vannak a HDMI/LAN/sataexpress portba beerőszakolt USB csatlakozók is.
2016. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!