Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akarja a gépem leválaszt...

Szmarton kérdése:

Miért akarja a gépem leválasztani az NVidia grafikus kártyát?

Figyelt kérdés
Időről-időre felugrik a következő üzenet: "Az eszköz (NVidia Geforce 950m) nem távolítható el, és nem lehet kiadni vagy leválasztani. Olvastam, hogy az NVidia korábbi verziójú illesztőprogramjainál előfordult a hiba, miszerint ugyanúgy leválasztható eszközként jelent meg a tálcán, akár egy pendrive. Ennek a kiküszöbölésére hoztak létre egy GeForce Hotfix driver 368.95 nevű programot, amely az azonos sorozatszámú driver hibájáthivatott kijavítani (vagyis, hogy ne jelenjen meg leválasztható eszközként a tálcán). Nekem már egy újabb illesztőprogram van fent, a tálcán nincs info arról, hogy le lehetne választani, de a hibaüzenet olykor-olykor felugrik. Plusz egy játék (Batman: Arkham Knight) indításánál jelenik meg konzekvensen. Ilyenkor le is választja, tehát hiába nyitnám meg az NVidia vezérlőpultot, a gép nem érzékeli a kártyát a gépben, kivéve, ha újraindítom a gépet. Játszottam már a játékkal korábban, de akkor futott rendesen, nem jelentkezett a probléma. Nem tudja valaki, hogy hogy lehetne a hibát orvosolni, hogy ne akarja leválasztani a grafikuskártyát? A segítséget előre is köszönöm!:)

2016. szept. 21. 16:20
 1/1 A kérdező kommentje:
Na, nagy nehezen, de sikerült megoldanom a problémát. A gond az újabb illesztőprogramokkal van, sajnos. Az Arkham Knight-hoz először a korábbi drivereket kell törölni (ha még fent vannak) a C:/Nvidia/Display driver mappából, továbbá a C:/Program Files/Nvidia Corporation/Installer 2 nevű mappában lévő fájlokat is a lomtárba kell helyezni. Ezen kívül a Game Ready Driver 353.30-at kell telepíteni, akkor gond nélkül elmegy a játék.
2016. szept. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!