Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy asztali gépet,...

Hogy lehet egy asztali gépet, és egy laptopot úgy összekötni, hogy egy, a laptopon lévő . Exe fájl, a számítógépen legyen futtatható?

Figyelt kérdés
Tudom bonyolult, de megpróbálom elmagyarázni. Szóval, van egy .exe játék a laptopon. A laptopon nem futna a játék, ezért vinném egy asztali gépre. A játék nagy, így pendrivera nem tudom tenni. Meg lehet-e azt oldani, hogy az asztali gép monitorán lássam a laptop fájljait, és azon keresztül fusson a játék?

2016. szept. 11. 18:41
1 2
 11/14 Hominida ***** válasza:

A kérdező a laptopról vezérelt programot akarna futtatni az erősebb asztali gépen.


Én csak azt tudnám összehozni, hogy helyi hálózaton távoli felhasználóként lépnék be a laptopról az asztalira. Viszont ekkor a kép sokkal darabosabban megy vissza a laptopra. Vagyis a játék esetleg gyorsabban fut, csak rosszul fog kinézni. Ha ez az ára annak, hogy a program fusson egyáltalán, akkor beválhat, egyébként nem éri meg.

2016. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. A válaszok tükrözték a hasznosság százalékát...
2016. szept. 12. 14:58
 13/14 anonim ***** válasza:
Hallod, te itt csak ne nagyon pontpontpont-ozzál ezzel a sok zagyvasággal, amit összehordtál.
2016. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát egész éjjel nem aludtam ez miatt, de megfejtettem.

A kérdező a világ valamely pontján ül a laptop előtt, amelyikre a játék van telepítve. Ha elindítja, szeretné az asztali gép erőforrásait használni.

Na kérdező, ez nem lehetséges, csak akkor, ha a játék az asztali gépre van telepítve. Ha a játék tényleg csak egy .exe fájlból áll, akkor annak kell az asztali gépen lenni. Ám ha csak nem Aknakeresőzni vagy Pasziánszozni (stb) akarsz, akkor az a játék valószínűleg nem egy .exe fájlból fog állni, hanem több másikból, amik általános esetben nem csak a telepített programkönyvtárban, hanem itt-ott a rendszermappákban is tárolva vannak.

(Ha mégis Aknakereső vagy Pasziánsz, akkor az már a Windows 3.x-ben is benne volt, ezért ha az a laptop gyenge hozzájuk, akkor én adok neked teljesen ingyen egyet, amin akadás nélkül futni fognak.)

Ha, és amennyiben az asztali gép fel van készítve a játék futtatására (telepítve van rajta a játék és/vagy rákerült a .exe fájl), akkor több lehetőséged van távolról elérni, például a #11-ben említett távoli asztali szolgáltatással.


Hogy értsd a válaszolni/segíteni próbálók stabil agyf_szt okozó dilemmáit:

- van egy pendrive-od, amin - ahogy írtad - futtatod a játékot, mégis túl kicsi ahhoz, hogy átvidd vele a laptopról az asztalira egy olyan hálózati környezetben, ahol ehhez pendrive sem kellene.

- egyetlen .exe fájlról beszélgetsz, holott a játék nem fér rá a pendrive-ra (amin egyébként futtatod). Én, mint egységsugarú felhasználó, feltételezem, hogy a pendrive-od mérete valamivel nagyobb, mint mondjuk egy 3,5"-os floppy lemez kapacitása, azaz 1,457,664 byte. Ennél nagyobb "egyekszés" játékot már nehezen tudok elképzelni" - az megizzasztotta volna a '80-as évek FAT16-os fájlrendszerét is. Amúgy meg nem, de mindegy.


Fenti paradoxonok és a kérdés értelmetlensége ellenére felfújod magad, mint Puff asszony, és bőkezűen osztogatod a negatív értékeléseket a válaszok "tükrében", holott a tükröt talán magad elé kellene tartani (gondolom ráférsz, nem úgy, mint az .exe a pendrive-ra).

2016. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!