Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 12gb-ból csak 8gb-ot (7,9gb)...

KwerzeK kérdése:

12gb-ból csak 8gb-ot (7,9gb) látt a windows (64bit)?

Figyelt kérdés

Tudom egyszer már felteték ezt a kérdét én elviekben megoldotam de kéne mégis a segitség.

Info suliba járok 11.be szóval anyira nem vagyok hülye csak nem ismerem anyira a biost viszont elöfordult egy hibám hogy 3x4gb ddr3-as 1866Mhz ramjaim vannak video kártyám is. Az alap egy msi 970 ( [link] és egy fx 6300 oc 4.1Ghz de nyugalom van rajta egy artic freeze a30.

A PROBLÉMA eddig az volt ha balról jobbra nézük a ram slotokat akkor 1. üres 2,3,4 ben van és kiadta gép hogy 12gb ramod az van és mellete hogy 7,9gb használható igy ki probáltam mindent és a 2 slot volt elviekban a rosz mert ha a 2-ben lévöt áttetem az 1-be akkor jó és amilyik ramot a 2 be tettem annál azt irta ki ugyan ugy hogy 12gb van decsak 8 használható. A kérdés az hogy ez lehet a proci huzástól mert azt irták néhol hogy a procilábnál ha valami történik akkor csinálhatja ezt vagy csak alaplap hiba ? Azért kérdezem mert nem akarom hogy a többi slot vagy ramok elszálljanak és akkor beküldöm szerviz be az alaplapot. Ja és valami hasonlot irt ki angolul amikor ki vettem a ramot hogy cpu or ram changed vagy valami ugye ez az hogy neki változot valamimeg hogy az biosban ajánlot ha nem piszkálunk bele angolul irta ki.

A segitséget elöre köszönöm mert ebböl is tanulok egy kicsit.



2016. szept. 4. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Windows 7 home basic max 8Gb-ot engedèlyez. Neked milyen windowsod van?
2016. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


itt is hasonló a gondja, tavaly novemberben, azt írják ellenőrizd a BIOS-ban látja-e, utána cserélgesd a slotokban ahogy csináltad, illetve hogy driver fent van-e.


Próbáld megnézni az eszközkezelőben drivert frissíteni.

2016. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos Windows 10 pro van és megnéztem biosban ott látta hogy a fizikai memoria 12gb de ha ahogy irtam hogy az 1 az üres a többiben meg van akkor a windows is láttja csak belöle 8 gb tud használni. Mindegyiknél kiprobáltam és ha a 2 foglalatban is volt ram azt is látta csak nem birta használni igy üresen hagytam.
2016. szept. 5. 05:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!