Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya csere AMD Phenom...

Joules83 kérdése:

Videokártya csere AMD Phenom II X4 965 processzorhoz? (RX480 vagy RX460 vagy régebbi. )

Figyelt kérdés

Sziasztok !


E régebbi konfigurációt tervezek felfejleszteni több menetben.


CPU: AMD Phenom II x4 965

GPU: Gigabyte HD5770 (nem röhög!)

MB: Gigabyte 770ta-ud3

RAM: 6 GB (Kingmax 1333 MHz CL9)

TÁP: Gigabyte Suberb 550W


A HD5770 -> RX 480 váltás igen jelentős ugrás lenne, csak erős kétségem van afelől, hogy 965 (4mag és 3,4 GHz) kitudja-e hajtani az RX 480/470 vagy kisebb RX 460-t ?

A gépfejlesztés több menetben lenne, szerintetek a remélhetőleg negyedéven belül (?) megjelenő AMD Zen architektúra beváltja-e a hozzáfűzött reményeket és árszintet ?

Az biztos, hogy a ZEN majd ki fogja tudni hajtani a RX-480-t is, melynek árszintjében (8GB modell kb. 95 eFt) nem hinném, hogy várható csökkenés (főleg a dollár árfolyam és őszi/téli=KARÁCSONYI szezon árfelhajtás miatt.)


Szerintetek várható-e, hogy a RX-480 ár tovább esik vagy már beállt a végleges szintre ?



2016. szept. 1. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a kihajtás hülyeség,felbontáshoz kell választani VGA-t,inkább limit ami azt jelenti hogy a CPU elfárad míg a VGA többre lenne képes.Én először egy tápot vennék bele,e mellé inkább RX460.
2016. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MGéza ***** válasza:
Karácsonykor inkább árengedmények szoktak lenni de mindegy. Ha a jövőre tervezel akkor 480, de igazából még időn de legkésőbb jövőre jön az AMD valódi videokártya váltógenerációja ha minden igaz. Én most úgy vagyok vele hogy jövő tavaszig kibírom addig semmit nem fejlesztek, ha nem érzed égető szükségét a váltásnak akkor neked se tudok mást javasolni.
2016. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.

Kedves válaszoló205!


A monitor Full HD felbontású amin lehetőleg egy 60 FPS-es számot szeretnék látni DOOM, RotRT, FarCry3-4, Crysis3, Whitcher III, stb. alatt.

A mostani CPU 7 éves szolgálat után szintén ki lesz cserélve 2-3 hónapon belül, egy mai szintű processzorra ezért lenne egy RX480 hosszú tárva tervezve, az kérdésem lényege az volt, hogy

E VGA kártya ár szerintetek még csökkenhet-e ?

A tápegységre szóló javaslatod kicsit meglepődtem mivel a 550 Watt szerintem elegendő kell hogy legyem, igaz ez nem 92+ GOLD hatékonyságú táp, de nem is Vargáné és Tsa -féle tákolmány.

Konnektoros fogyasztásmérő szerint soha sem ment 250-270 watt feljebb a FELVETT teljesítmény, a 5550W a tápegység leadott teljesítményére vonatkozik, és a tervezett 14nm RX480 fogyasztása csak kicsivel több mint a jelenlegi HD5770-s.


2.

Szerinted még várható valami nagy dobás, vagy univerzális árcsökkenés a VGA fronton?

( Talán csak az RX 490 vagy GTX 1080 Titán de ezek számomra és nagy többség számára közömbös lesz )

A jövőre nézve a ZEN sikeres befutása lenne igaz várományos, mindkét tábor - AMD és Intel fanok - részére.

2016. szept. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!