Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyit megér ez a PC konfig?

Ennyit megér ez a PC konfig?

Figyelt kérdés

[link]

Ennél többet semmiképp nem tudok beleáldozni gépbe.


2016. aug. 28. 23:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
6400-ast valamiért nem dob be a pcx gépösszerakó
2016. aug. 29. 00:08
 12/21 anonim ***** válasza:

compker.hu a4team.hu


van még pár bolt a pcx-en kívül.


Zalman ZM-T4

XFX-TS 430

Asrock H110M-HDV

i5 6400 (vagy 6402P, de ha belefér, akkor inkább 6500)

1x8gb ddr4 hyperx

1tb wd ezex

gigabyte gtx-1060 6gb


ennél jobbat nem tudsz kihozni 210-ből.

2016. aug. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

[link]


~5%-kal gyengébb a 3GB verzió, egyáltalán nem rossz ötlet. Attól, hogy a GTX970 szar, ez sokkal jobban lett optimalizálva. Ha Full HD-re lesz a kártya, akkor bőven jó választás.

2016. aug. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem 5% az, csak papíron. A digitalfoundry tesztjében be is karikázták a frame time növekedését a kevesebb vram miatt, sőt azt javasolják, a very high beállítás sok neki fullHD-n.


Illetve az fps drop-okat nem tartalmazzák az fps tesztek, nem mutatja, hányszor akad be a játék. AZért meg nem veszek ilyen bivaly kártyát, hogy mediumon játsszak vele, mert ott elég a 3gb.


Nekem volt gtx 750 1gb kártyám, amit egyrészt itt ajánlottak, mert minek arra 2gb, nem tudja kihasználni, másrészt PH-s tesztben alig 15%-al volt elmaradva FPS-ben a gtx 750ti 2gb kártyától.

Az nem látszott a tesztekben, hogy a szarabbul optimalizált játékok be-beakadtak a vram ha elfogyott.


Kb. ugyanaz itt is a helyzet, csak 3 vs 6gb.


10k a különbség. 80 vagy 90, dupla vram-ért mindenképp megéri. Aki 3gb-osat vesz, nagyon meg fogja bánni. Egy erős kártyáról beszélünk. A gtx-960at is limitálta a 2gb vram, ez majdnem 2x odaveri.


Sőt, a linkelt teszt végén is javasolják, hogy invesztáljunk még egy kicsit a 6gb verzióba.


Ma pórbálj eladni egy gtx 750 1gb-ot. Örülhetsz, ha garival 20at kapsz érte, míg a sima 750, de 2gb meg 28 körül is elmegy garival. Aztán anno volt az áruk között talán 2E.

2016. aug. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Illetve a vram igény nem csökken arányosan a felbontás csökkenésével.

Nekem 1280x1024-ben nem volt elég az 1gb a gtx750re...

2016. aug. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Arányosan csökken, csak felhasználástól (játéktól) függően van egy alapvető követelmény, amit el kell érni.
2016. aug. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondod, ha 1920x1080-ban pl. kell 2Gb, akkor 3840x2160-ban kell 8gb, ugyanazon a beállításon?


Ez biztos nem igaz. Sok játék eszik fullHD-n 3-4gb-ot is, akkor 4K-ban nem lenne az a vram, ami elég lenne.


Inkább az igazság szerintem az, hogy a legkisebb felbontás, amit a játék támogat, igényel valamennyit, akkor a felbontást növelve a minimumról (sokkal) kevésbé növekszik a vram igény, mint a képpontok száma. Ezt csak logikusan gondolom, nem tudom, nem próbáltam.


Szerintem ezért nem volt elég nekem 1,3Mp felbontáson 1gb, hiába csak 65%-a a fullHD-nak, ami 2Mp.

2016. aug. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanezt mondtam.
2016. aug. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem arányosan változik a vram igény a felbontás emelésével\csökkentésével, mert távolról sem csak a felbontáshoz van köze a vramnak. Ugyanolyan textúrarészletesség mellett a textúrák pont ugyanannyi helyet foglalnak a vramban 360p n mint 8k n tennék, aztán a vramban csücsülnek felbontástól függetlenül a lod szintek, vagy a menet közben szarrá tesszellált modellek - azzal meg ne legyenek senkinek illúziói, hogy kényelmesen elfér egy 20+ millió polygonos modell egy 2-3gb vramos kártyán(és a számítási kapacitás már megvan hozzá valós időben is, úgyhogy erre bizony, hogy lehet számítani a jövőben).


Az 1060 3gb el nem tudom képzelni kinek készült, mediumhoz egész egyszerűen drága, felette meg elfogy a vram, hiába lenne benne erő - az meg nem normális, hogy ugyanolyan beállításokon tudsz csak játszani egy 80 ezres kártyával mint egy 60 ezressel, függetlenül attól hogy amíg nem fogy el a vram magasabb az fps.

2016. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Végignézted a tesztet? Anti-aliasing nélkül kompromisszumok nélkül futtat minden mai játékot. A memóriamenedzsmentje elég jól van optimalizálva, így nem fog akadozni, csak a teljesítmény esik vissza 5-10%-kal.


Mivel az ára jelenleg az RX470 szintjén jár, ezért bőven ajánlott kategória és igazából ezzel kapcsolatban merült fel, hogy mit vegyen a kérdező.

2016. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!