Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra elég egy pl. AM3+-os...

Játékra elég egy pl. AM3+-os AMD vagy inkább Intel proci kell?

Figyelt kérdés
Játékra életemben először szeretnék összeállítani egy konfigot, viszont egyszerűen képtelen vagyok dönteni főleg cpu, de ram terén is. Rengeteg olvastam utána jártam, de megoszlóak a vélemények. Természetesen a költségvetés nem egetverő, és tudom hogy legfőképp a vid.kártya játsza a döntő szerepet, de a fent említett hardverek terén abszolút döntésképtelen vagyok.

2016. aug. 23. 14:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem teljesen a hozzáértéssel van a gond, mert "rendszerinfot" (nem csak a hálózatot fedi) tanultam és végeztem is. Csak, hogy kifejezetten gamer pc-hez milyen procit válasszak. Mert azért tudjuk, hogy ami egy játékhoz megfelelő az valami teljesen más dologhoz (nem példálozok)már nem és ez igaz lehet fordítva is. :) Főképp a Gamer emberekhez fordulok segítségért/tanácsért. Köszi a választ :)
2016. aug. 23. 20:23
 12/18 anonim ***** válasza:

#10

Azért a tuningolás nem egy agysebészet, ha tovább húzza mint kéne legfeljebb újraindul a gép, egy 10 éves gyerek is próbálkozhat vele, szándékosan sem tudná ezzel tönkretenni. Ettől függetlenül én sem javasolnám a K s procikat, de csak azért mert pofátlanul túl vannak árazva.

2016. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi a félig-meddig OFF hozzászólásomért, de most kicsit magamra vettem azt a lepontozást...

Utóbbi 2 hónapban 2 gépet raktam össze (rokonnak, meg egyet ismerősömnek), egy fx 6300-ra és 1db i5 6600k-ra épülő konfigot. Kimondottan szorzózár mentes processzort akartak, mondtam, h olyat csak olyan vesz, akinek van már tapasztalata overclockban. Erre azt mondták, h majd utána járnak a témának. Az utána járás kimerült 1-2 youtube videóban, aminek meg lett az eredménye. Az fx-et sikerült "megmentenem", mert leugrottam kerti grillpartyzni a rokonhoz, aki azzal fogadott, h milyen órajelet ért el a procival. (Egy nagyon jó fx-et fogott ki, 4.2GHz-et a gyári 1.35-ös feszkóval nagyon jól tartja...) 4.4Ghz-re lőtte be 1.5-ös fesszel, a gyári hütővel. Az nem tűnt fel neki, h fagyogat a gép és mikrolaggokat produkál (és radiátorként funkciónál)...de megy gyári (lósz@r) hütővel 4.4Ghz-et... Azóta rendeltem neki egy cm 212-es hűtőt és belőttem a procinak a 4.4-es órajelet 1.38-as feszkóval.

Az másiknak, az i5-ösnek rövid élete volt...sikerült úgy szétfeszelni, h mind a proci, mind a lap nem bírta...

Ennyit arról, h egy tapasztalatlan mit tud művelni, ha nem ért valamihez. (és még számtalan tuning fail-es sztorit tudnék mesélni...)

2016. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Akkor egyenlőre lehet a 6400 mellett döntök, árban jobban kijövök, mint a 6600K-val. :) Esetleg chipsetben is van ötlet? Mert így most a Z170-et kihagyom.

Próbálnám viszonylag szűkre húzni a nadrágszíjat, mert autót is akarok venni.

2016. aug. 24. 14:57
 15/18 Lord Hidan ***** válasza:
Egy b150-es elég. msi b150m mortar pl egy jó kis lap. Esetleg asrock b150m pr4
2016. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A mortar-al már szemezgettem, lehet mellette döntök.
2016. aug. 24. 15:26
 17/18 A kérdező kommentje:

Eddig ezt néztem. :)

Asus Z170M-Plus LGA1151

Intel Core i5 6600K 3.50GHz 4C 6M HD 530 GPU LGA1151 noFAN Dobozos

4 x 4GB DDR4 2133Mhz Crucial

Gigabyte GV-N75TWF2OC-4GI GTX750 Ti 4GB GDDR5

A hűtő nem gyári, tápot meg házat majd még nézek. :)

2016. aug. 29. 19:02
 18/18 anonim ***** válasza:
ochoz corsair rmx 550w a minimum, hűtésnek 10k felett nézelődj. gtx 750ti már semmilyen formában nem éri meg. rx460 van az áráért
2016. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!