Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra elég egy pl. AM3+-os...

Játékra elég egy pl. AM3+-os AMD vagy inkább Intel proci kell?

Figyelt kérdés
Játékra életemben először szeretnék összeállítani egy konfigot, viszont egyszerűen képtelen vagyok dönteni főleg cpu, de ram terén is. Rengeteg olvastam utána jártam, de megoszlóak a vélemények. Természetesen a költségvetés nem egetverő, és tudom hogy legfőképp a vid.kártya játsza a döntő szerepet, de a fent említett hardverek terén abszolút döntésképtelen vagyok.

2016. aug. 23. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jelenleg intel. Ha amdt akasrz akkor érdemes megvárni a zen családot valamikor az osszel vagy télen érkeznek. De fx profit nem érdemes venni mivel a foglalat halott.
2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha abból indulsz ki, hogy az AMD felső kategóriás terméke egy középkategóriás Intellel ér fel...
2016. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Amarok Tonrar ***** válasza:
Az AM3+ foglalatot már 4 éve próbáljuk elföldelni, csak valaki mindig előkaparja. Ha azt vetted volna, nem gond, de mivel most akarsz vásárolni, ráadásul játékra így egyértelműen Intel. Mennyit szánnál rá?
2016. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 donfetibo ***** válasza:
13%

Nekem egy fm2+-os AMD Athlon X4 860k 3,7GHz-es procim van ami fel van húzva 4,4GHz-re egy ASUS A88XM-A alaplap 8Gb ram, Creative SB X-Fi XtremeMusic/Platinum, EVGA NVIDIA GeForce GTX 460 SE (1 GB) ami nem a legújabb videokártya és érdekes, hogy Titanfall közép a Battlefield 4. magas, Metro 2033, Metro Last N. magas felbontás és még sorolhatnám játékok simán mennek rajta és negyedébe kerül mint az a nagy Intel Funosok szerinti gépek!

Hogy értsd, ha apau-anyu milliomos akkor egyértelmű, hogy valami leg i5-ős K-s processzor valami komoly tunningos Gaming alaplap és a legjobb videokártya hozzá de ha nem engedheted meg magadnak akkor szerintem vagy fm2+ pl. 880k AMD proci vagy ha még van egy kis időd akkor várd meg az AMD új processzorját lehet, hogy most valami tényleg jó procit kreálnak! :)

☺☻

2016. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Lord Hidan ***** válasza:
16%

Előző úgy beszélsz mintha egy BF4-nek lenne gépigénye miközben egy c2d-n elfut...


Amd-nek jelenleg nem éri meg egyik processzora se. Egy 8magos fx-et játékokban lever egy i3-6100


Ha meg FX-et veszel az alaplap + proci + hűtő drágábban jön ki mint egy i5ös konfig.


DDR4-re éri meg csak újonnan építeni. i5-6400 pl 50ezer kb átlagos lap van 17ezerért hűtő meg nem kell mert elég a gyári is tuningolni ugyse fogod. Aztán mehet mellé egy gtx 1060 vagy 1070. Vagy olcsóbban egy RX 480.


Videókártyából viszont most nagyon megéri amd-t venni

2016. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha most veszel gépet akkor intelt vegyél, ha tudsz várni akkor érdemes lehet, nem tudjuk mi lesz a zennel. Ha most is fx ed van(mondjuk valami fx4), és találsz jó áron fx6300 at pl akkor arra érdemes lehet váltani, más esetben határozottan nem.


Én még 2012 ben vettem egy fx6100 at, akkor volt 24k körül, messze a legjobb vásárlásom volt cpu t illetően(igen-igen, intelen jobban futott minden, gyakorlatilag kivétel nélkül, de az első intel amire ez akkoriban igaz volt több, mint kétszer ennyibe került - és részemről teljesen rendben volt, hogy a minimum fps arra a 3 másodpercre 45 helyett 27 ha cserébe több pénz marad a zsebemben, az átlag meg így is 60 felett volt). Na, azóta viszont az amd csak nagyon keveset fejlődött, az ára viszont maradt ugyanott - és habár ma már sokkal több program használ 4, vagy több szálat(akkoriban ez volt a fő probléma), ma már a magonkénti teljesítmény a legnagyobb gond, egyszerűen kevés, az intel többet ad a pénzedért(kivétel a felső kategória, ahol olyan pofátlanul árazzák be a procijaikat ahogy tetszik nekik, konkurencia híján).

2016. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

pénzfüggő. ha nagyon kevés, akkor APU-s amd.

ha kicsit több, akkor 880k+a88x lap

ha még több akkor i3 6100

ha annál is több i5 6500

ha még annál is több akkor i7 6700.

2016. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Amúgy az AMD új terméke már év elejére bevolt igérve aszem vagy nem? :D Ha inteles procit vennék akkor az sztem i5-6600K lenne a max :D A költségvetés max olyan 180-ra gondoltam de a legjobb 130 körül lenne, mert vga-ból nem biztos, hogy újat vennék, hanem inkább egy használt középkategóriásat. :)
2016. aug. 23. 16:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Konkrét infó annyi volt eddig, hogy 2016 vége - ezt most eltolták 2017 elejére. Az összes többi csak spekuláció volt amit feleslegesen ismételgettek a népek.
2016. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
K-s procit akkor vegyél, ha értesz a tuninghoz, ha még életedben nem húztál procit drága mulatság lehet a történet vége. Én egy i5 6500-at ajánlanék inkább, de a Te döntésed, h melyiket veszed majd. (meg a Te pénzed is...)
2016. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!