Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldokló házventi?

Haldokló házventi?

Figyelt kérdés

Gépházamban 3, 12cms venti van, gyárilag voltak benne. Tervezem, hogy cserélem őket, de nem valami 1000 forintost akarok csak belerakni. De gyűjtök több dologra (SSD, RAM) szóval majd később szeretnék vásárolni.


Most viszont azt vettem észre, hogy kis mértékben, de nőtt a hőmérséklet a gépben. Oldal lekap és hoppá, a hátsó venti nem megy. Biosban 60%ra volt beállitva. MSI Command Centerbe belépve is 0 fordulat volt, nyilván, ezért gondoltam 50%-ról felhúzom maxra. Viszonmt akkor elindult, bár csak 1000 fordulatig megy fel. A másik kettő 1200-300 közé. Venti lehet a haldokló fél?



2016. aug. 18. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

takarítsd ki valószínűleg poros.. de az is számít hogy milyen fajta venti.. lehet tudnád egy kicsit húzni az élettartamát ha valamilyen megfelelő spray-el megfújkálod(és részben rövidíteni is ha korróziót okoz az adott spray de ha már el se indult akkor sokat nem ronthat a helyzeten).. youtube-on sok tutorial van erről


egyébként kb 2000 forint körül már egész jó ház ventik vannak

2016. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nah ez most kezd érdekes lenni.


Hátsó ventit felhúztam maxra, mert akkor megy. Erre megált a felső venti (System Fan 2) mert felfele is van jelenleg 1 venti. Nincs automatára rakva de mégis kikapcsolgat. Vezérlés hiba? Nem hioszem, hogy 24 óra alatt véletlenszerűen 2 venti is behaljon.

2016. aug. 18. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Az olcsó ventilátoroknak, elsősorban a csúszócsapágyas daraboknak nem tesz jót, ha vízszintes helyzetben üzemelnek. Inkább elől legyen kettő és hátul egy. Milyen ventilátorokról van szó?
2016. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valami no name lehet, Zalman Z3, alapból volt benne.
2016. aug. 18. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs több kérdésem.
2016. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olcsó:


[link]


Drága:


[link]


A többit te döntöd el. Azaz a pénztárcád.

2016. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Cserélve lesz, úgy látom minél hamarabb. Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 18. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 1-2000 ft-os darabok - habár nem hajlamosak a hibára - ki tudja milyen hibát produkálnak, gyártótól függetlenül. Vettem egy deepcool ventit, jó gyártónak ismertem meg. Ha vízszintesen beszívásra van állítva (lentről felfele szív), akkor zakatol. Ha megfordítom, akkor csendes, de ez esetben meg a gép belsejéből fújja ki a levegőt és nem a frisset tornássza be.


Szóval azért biztosra soha nem mehetsz.

2016. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott a probléma... Letöröltem a Command Centert... És minden venti úgy működik, mint a szoftver telepítése előtt. Érdekes... Szoftveresen felülírom a fordulatszámot, erre kikapcsolnak a ventik. Persze ha nem nyúlok hozzá, és úghy megy ahogy beálítom BIOS-ban, akkor nincs semmi baj... :D Kérdezés előtt ezt is ki kellett volna próbálni... :D Nah mindegy, köszi mindent.
2016. aug. 18. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!