Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért? Ébedés után nem áll...

Csacsi2 kérdése:

Miért? Ébedés után nem áll vissza a CPU szorzó (laptop)!

Figyelt kérdés

Sziasztok


Kérdésem a következő: Alvó állapotból ébredve nem áll vissza 22x -es szorzóra a processzor, csak 12x -en megy újraindításig!


Laptop: IBM Lenovo R40e

Számítógép típusa Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC (Mobile)

CPU típusa Mobile Intel Pentium 4M, 2200 MHz (22 x 100)

Alaplap neve IBM 2684NG3

BIOS típusa Phoenix (11/15/05)

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional SP3


megj.: minden driver és oprendszerfrissítés fent van, az eseménynapló nem figyelmeztet hibákra!



2016. aug. 9. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Mégvalami... Energiagazdálkodásban (powercfg) a processzor vezérlés adaptív -ra van állítva, BIOS -ban automatikus az Intel Speed step!

Ez utóbbinál ha tiltom akkor csak 12x-es szorzóval megy a többi beállításával ugyan ez van (max performance,auto..)

2016. aug. 9. 10:43
 2/3 anonim ***** válasza:
mármint terheléskor sem? Mert igaz ez egy mobil proci, ergo, ha nincs terhelve szépen leveszi az órajelet..
2016. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen terheléskor sem (100% Prochasználatnál) még ha Aida 64 -el "meghajtom" akkor sem. Ilyenkor mindig újra kell indítani az oprendszert és utána jó.


Még valami amit tapasztaltam (hátha köze van hozzá)

mikor a processzor hőmérséklete 80-85 °c -ot eléri akkor elvileg a ventillátornak a legmagasabb fokozatban kellene pörögjön, de ehelyett teljesen leáll és végtelenségig melegszik (nem akartam kipróbálni meddig) készítettem egy külső ventit ami 80-körül tartja és ha visszahül akkor megint megy, de ez még attól hiba... Mintha nem lenne vészfokozat a ventillátor szabályozásnál csak egy üres állapot.

passzolok mi lehet és mitől...

2016. aug. 10. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!