Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz hogy az AMD prociknak...

Jelszoelfelejtve kérdése:

Igaz hogy az AMD prociknak jobb az integrált videókártyájuk mint az Intel prociknak?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok igaz e. (nem kerek AMD fújjolast, én is Intel parti vagyok)

2016. aug. 8. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
6%
Most képzelj el egy olyan procit amibe bele van szerkesztve valahogy egy videokártya. Értelmetlen kérdés..
2016. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz, de sajnos az előnyök itt ki is merülnek. Ha játékteljesítmény kell, és nem akarsz nagyon kiköltekezni, akkor is érdemes az Intel procit kigazdálkodni, és mellé tenni egy külön AMD videokártyát. Ezen a téren az AMD is nagyon jó.
2016. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Többnyire igen, bár intelben is akad olyan aminek tűrhető integrált grafikus vezérlője van.

Viszont az Intel® HD Graphics vezérlők gyengék, alap dolgokra jó, de többre nem igazán.

2016. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah és azt elfelejtettem mondani, hogy jobban is melegszenek,

egy erősebb grafikus maggal szerelt CPU akár 2× annyi hőt tud termelni,

mint ugyan az a társa kikapcsolt grafikus maggal.

2016. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 Neked mit jelent az, hogy integrált?


Magyarul akkor nem tudod mi az a processzorba integrált videóvezérlő....

Ajánlom egy kicsit feltúrni ezt és meglátjuk mi is az értelmetlen....

--------


Igen, igaz, már amennyire én tudom.


Egy AMD A10-es APU simán képes sima HD-nál nagyobb felbontásban futtatni a játékokat ha 2x4GB RAM van a gépbe minimum és azok legalább 2133 MHz-en pörögnek.


Intel-nek az alap dolgokra ott az Intel HD Graphics család, ez is ugye generációnként eltér elég szépen, míg egy HD2500-al örülsz, hogy netezni tudsz addig egy HD4400 vagy HD530-al már nagyon kezdő szintű játék is megy, de ehhez megint csak a 2 memória modulos megoldás kell, de egy A10-et még nem ér be.


Az Intel csúcs IGP-je az Iris Pro 580 (egyenlőre csak laptop megoldásba látom, de abba is csak ritkán) ami azért rettentően erős, a HD 530-hoz képest (mind a kettő a 6. genes CPU-k IGP-je) néhol több mint 2x-es teljesítményt nyújt, szóval az Iris Pro Olyan erős mint egy A10 APU IGP-je.

2016. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az aktuális generációval tekintve durván 20-30%-kal. Ez durván annyit jelent, hogy az Intel a DDR3-as GT730 szintjén van, az AMD meg a GDDR5-ös.
2016. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hd 530 már elég türhető alap játékokra :)
2016. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!