Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baj lehet a laptoppal? (Lent)

Mi baj lehet a laptoppal? (Lent)

Figyelt kérdés
Nos, még tavaly októberben meghalt az asus k53s laptopom (gari nem volt opció, 2015 márciusban lejárt. Pont akkor halt meg, miután lejárt a gari, nem érdekes?). SZTORI KEZDŐDIK: Anyám egy szombati estén vígan netezett a gépen, én vasárnap reggel letöröltem egy ronggyal, mert nagyon koszos volt. Utána bekapcsoltam, de az akksinak nagyon kevés energiája volt hátra (villogott a lámpa), ezért gyorsan töltőre dugtam. Sajnos pont lemerült, mire töltőre tudtam volna tenni. És ekkor volt az, hogy nem kapcsolt be, ledek se világítottak. Próbáltam azt, hogy nyomtam a bekapcs gombot 1 percig (úgy, hogy nincs a töltő csatlakoztatva, se az akku), de nem jött be. Elvittük a szervizbe. Először azt mondták, hogy a töltő csatlakozójával van baj, 16k forint. Aztán megint mondtak valamit, végül ott kötöttek ki, hogy az alaplapon van egy fizikai sérülés, 36ezer forint. A poén az volt, hogy a lapotopom 2 hónapot ült a szervizben, mindig harapófogóval kellett belőlük kihúzni az infót, hogy mégis mi van a laptoppal. Aztán 2 hónap múlva (2016 januárban kb.) mondták, hogy javíthatatlan, de eladnák alkatrésznek, de haza is vihetjük. Hazahoztuk, a vinyót kiszedtem belőle, a laptopot meg eltettem a polcra, hátha jó lesz még valamire. Egyébként miután hazahozták a szervizből, megnéztem, hogy valóban volt-e sérülés a lapon. Hát, én nem láttam semmi sérülést. Egy repedést sem, semmi puklis kondi, a töltő csatlakozója is még mindig úgy áll a lapon, mint a cövek. Egyébként hozzátartozik a sztorihoz, hogy tavaly májusban vettünk hozzá egy utángyártott töltőt, mert az eredeti pont a gari lejárta után meghalt -.- (figyeltük a feszültség-és áramerősség értékeket, direkt a laptopomhoz tervezett töltőt vettünk). És szó szerint nem ad semmi életjelet. A ledek se világítanak. A töltő működik. Tudom, hogy így nem lehet válaszolni, és főleg a gyiktől ne várjak sokat, de aki esetleg nagyon hozzáértő... Trollok kíméljenek! Köszi a válaszokat előre is. (azt meg ne kérdezzétek, hogy miért pont most veszem elő a laptopot, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a probléma, és valaki tudja-e a megoldást)

2016. aug. 5. 20:10
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

Itt a szerelők egyszerűen feladták a harcot, mivel millió ok lehet erre problémára, és egyszerűen nem érte meg nekik több munkaidőt rászánni javításra egy ilyen értékű gép esetén.


Ha garanciális lett volna, akkor alaplapot cserétek volna rajta, de egyébként a gyártók szarnak a régi olcsó modellekre terméktámogatás szempontjából.

2016. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Akkor nem tudom, hogy mi oka volt a tönkremenetelre, de a mai gépeknek oka sem kell arra, hogy tönkremenjenek, csak a gari után mindenféle ok nélkül meghalnak, hogy vegyél újat. Ha érdekel, itt egy film erről: https://www.youtube.com/watch?v=aM2SoPr9I7k
2016. aug. 5. 22:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia. Azt hiszem megtaláltam a hibát. Természetesen kontakthiba van a háttérben (töltő és alaplap közötti kapcsolat).
2016. aug. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!