Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a laptopomnak?...

Mi lehet a baja a laptopomnak? (lent! )

Figyelt kérdés
Nos, még tavaly októberben meghalt az asus k53s laptopom (gari nem volt opció, 2015 márciusban lejárt. Pont akkor halt meg, miután lejárt a gari, nem érdekes?). SZTORI KEZDŐDIK: Anyám egy szombati estén vígan netezett a gépen, én vasárnap reggel letöröltem egy ronggyal, mert nagyon koszos volt. Utána bekapcsoltam, de az akksinak nagyon kevés energiája volt hátra (villogott a lámpa), ezért gyorsan töltőre dugtam. Sajnos pont lemerült, mire töltőre tudtam volna tenni. És ekkor volt az, hogy nem kapcsolt be, ledek se világítottak. Próbáltam azt, hogy nyomtam a bekapcs gombot 1 percig (úgy, hogy nincs a töltő csatlakoztatva, se az akku), de nem jött be. Elvittük a szervizbe. Először azt mondták, hogy a töltő csatlakozójával van baj, 16k forint. Aztán megint mondtak valamit, végül ott kötöttek ki, hogy az alaplapon van egy fizikai sérülés, 36ezer forint. A poén az volt, hogy a lapotopom 2 hónapot ült a szervizben, mindig harapófogóval kellett belőlük kihúzni az infót, hogy mégis mi van a laptoppal. Aztán 2 hónap múlva (2016 januárban kb.) mondták, hogy javíthatatlan, de eladnák alkatrésznek, de haza is vihetjük. Hazahoztuk, a vinyót kiszedtem belőle, a laptopot meg eltettem a polcra, hátha jó lesz még valamire. Egyébként miután hazahozták a szervizből, megnéztem, hogy valóban volt-e sérülés a lapon. Hát, én nem láttam semmi sérülést. Egy repedést sem, semmi puklis kondi, a töltő csatlakozója is még mindig úgy áll a lapon, mint a cövek. Egyébként hozzátartozik a sztorihoz, hogy tavaly májusban vettünk hozzá egy utángyártott töltőt, mert az eredeti pont a gari lejárta után meghalt -.- (figyeltük a feszültség-és áramerősség értékeket, direkt a laptopomhoz tervezett töltőt vettünk). És szó szerint nem ad semmi életjelet. A ledek se világítanak. A töltő működik. Tudom, hogy így nem lehet válaszolni, és főleg a gyiktől ne várjak sokat, de aki esetleg nagyon hozzáértő... Trollok kíméljenek! Köszi a válaszokat előre is. (azt meg ne kérdezzétek, hogy miért pont most veszem elő a laptopot, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a probléma, és valaki tudja-e a megoldást)

2016. aug. 5. 17:31
 1/2 Launer Tibor György válasza:
Üdv.Műszeres mérés szükséges.Egy digitális multiméter jó.A tápegységet rá kell csatlakoztatni a hálózatra,(számgép nélkül)és a csatlakozón mérni a feszültséget,közben meg kell hajtogatni a csatlakozót,hátha törés van benne.Ha fesz a tápon feltüntetett érték,akkor meg kell mérni a számgép áramfelvételét.Ha nincs áramfelvétel,akkor gépen belül van a hiba.Szóval szakinak kell lenni.
2016. aug. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia. Azt hiszen megvan a hiba forrása. Töltő és alaplap közötti kontakthiba okozza.
2016. aug. 6. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!