Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell UEFI módban...

Hogyan kell UEFI módban telepíteni?

Figyelt kérdés

A kérdés kiírása előtt már rengeteg mindent átolvastam, sőt magam is megpróbálkoztam a telepítéssel.

Miután egyszer leformáztam a teljes meghajtómat valahogy sikerült feltennem UEFI-re a Win10-et, de most úgy adódott, hogy újra kezdhetem előröl. (fú de örültem...)


Valamiért a Windows nem hozza létre az UEFI partíciót, csak a Rendszer számára 500MB-osat és a C-t csinálja meg.


Elvileg telepítéskor az UEFO mode and Secure Boot Off-al kell telepíteni, de ilyenkor a rendszer automata újraindítása után nem talál bootolható területet.


Ha Legacy mode Secure boot off-ot választom akkor pedig telepítést követően nem lehet visszaállítáni UEFI mode Secore Boot ON-ba mert akkor megint nem talál bootolható területet.


Nem tudom, hogy csináltam anno... Akkor is többször kellett próbálkoznom. Most leszedtem a legújabb win10 ISO-t újra próbálom párszor, hátha most már jó lesz.

Várom az észrevételeket.

Előre is köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat. :)



2016. júl. 17. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

nézd meg partició kezelőben,hogy a lemez MBR/EFI (EFInek más a neve)-e, ha MBR akkor nem használja az EFIt,

amúgy ha be akarsz lépni bekapcsoláskor spammold a delt, és vagy f2őt

2016. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megoldva / Solved!


Elég régi írások vannak Win10 UEFI telepítésről neten.

Sikeresen megoldottam az alábbi módon:


Pendrive + Rufus. Rufusban ki kellett választani, hogy csak az EFI-s módon írja rá a pendrivera a cuccot, ekkor Fat32 formázást enged ami 100%-ban jó.


Bios bootnál maradhat az UEFI boot and Secore boo ON lehetőség, csak annyit kell tenni, hogy pendriveról kell bootoltatni a rendszert.


A telepítés szépen végigfut, ha legenerálasz 1 partíciót a rendszer felszólít, hogy neki még kell pár és megcsinálja magának. Ha nem 1 ilyen partíciót hoz létre, tehát a felszólítás után több partíciód van, mint a "C" meghajtó (ami nincs jelölve) ill egy Rendszer partíció, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy a telepítés végig fog futni.


A hiedelmekkel ellentétben nem kell kikapcsolni a secure bootot sem az UEFIT. Lehet Legacy-ban is telepíteni, de Windows 10 esetében nem javasolt.

Miért? Lassabban fog felállni a rendszer illetve búcsút mondhatunk a Secure boot bekapcsolásának is így veszélyeztethetjük a már telepített eszközünket.


Miért veszélyes Secure boot bekapcsolása nélkül élni?

Már ezt is tudom, az új BIOS, vagyis már UEFI esetén a rendszernek joga van írnia a firmwaret és így ha olyan vírust nyalunk be, akkor akár maga is átírhatja ezt.

Elvileg ha a Secure boot be van kapcsolva, akkor arra számíthatunk, hogy csak egyes esetekben (engedélyadással) történhet meg a fontos részek piszkálgatása.


Konklúzió: Ne higgy a neten olvasottaknak (még ennek se) inkább próbáld ki magad. Én csak régi, úgy 2015 és azelőtti írásokat találtam, azok pedig megvezettek, átvertek, csőbe húztak, megszívattak, meghecceltek, trollkodtak velem és minden egyéb.

Úgyhogy hajár UEFI! A Linuxosok pedig ne adják ki a kulcsot a kezükből! Az had maradjon zárt. (Ezt talán már csak az érintettek tudják)

2016. júl. 17. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak szeretném jelezni, hogy a leírásod alapján telepítettem én is a gépet, és minden rendben ment. Soha nem csináltam még ilyen UEFi telepítést. :) Köszi.

2018. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!