Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebben a konfigban mit kellene...

Ebben a konfigban mit kellene legelőször újítani?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem be egy vadi új számítógépet, és el szeretném tervezni, hogy a jövőben miket, és milyen sorrendben veszem meg azokat a gépbe. Egyelőre nem tudni, hogy mikor lesz újításra lehetőség, de az mindegy is.

A gépem konfigja:

VGA: GT 730 2gb ddr3

Proci: Intel Pentium g4400 3,3 ghz-n, és 2 magos

4gb DDR4-es 2133mhz-n futó ram

Alaplap: MSI H110M PRO-D

450W táp

500 giga hdd

Legelőször én új ramokat akarok bele venni, hyperx furykat 2133 mhz-sat ugyanúgy, aztán vga és végül proci.

Ez mind egy ATX házban van, amit szintén le szeretnék majd cserélni. Nektek mi a véleményetek, miket kéne bele majd vennem, és milyen sorrendben?


2016. júl. 16. 18:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én előbb egy normális vgat vennék, de egy fontos dolgot kihagytál. Tápegység pontos típusa?
2016. júl. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A ház micro-atx, nem atx! egy XDL Happy-S nevezetű házban vannak a cuccok.
2016. júl. 16. 18:07
 3/22 A kérdező kommentje:
A táp pedig egy nBasic N-450W táp
2016. júl. 16. 18:13
 4/22 anonim ***** válasza:
Vásárlás előtt kellett volna kérdezni, mert ez ezer sebből vérzik. VGA gyenge, táp veszélyes, vinyóból 1TB-nál kisebb nem éri meg.
2016. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ajándéknak szánták az egész gépet, nem volt beleszólásom, hogy mit hogy csináljunk, sajnos.
2016. júl. 16. 18:21
 6/22 anonim ***** válasza:
Konkretan az egeszet cserelnem ahogy van vga t felesleges volt bele venni a hd510 nem er annyit de akkor abbol kijott volna egy jobb tap haz
2016. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hat en a tapot cserelnem eloszor hogy ki ne nyirja a gepet aztan veszel bele ventit hogy hutson kartya proci merevlemez ram haz vagy vidd vissza a boltba ha meg lehet
2016. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Tápot cserélni, legalább egy XFX TS 430-ra, ez a legsürgetőbb, az NBase lepörkölheti a gépet. Utána (ha akarsz játszani) VGA csere kéne, legalább olyan GTX 950 szintre, akár használtan is megoldható. RAM-ból vehetsz egy 8GB modult, összesen 12 már nagy valószínűséggel kitart a gép élettartama végéig. Végül, ha a mostani proci nem bizonyul elégnek, azt is fejlesztheted, i5-re vagy i7-re érdemes, szintén lehet használtan.
2016. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Először is, köszi a válaszod!

Másodszor én kingston hyperx fury ramokat akarok, az menni fog ehhez a sima kingston ramhoz? Nem lesz gond, ha emellé berakom azt?

2016. júl. 16. 18:44
 10/22 anonim ***** válasza:

A ram és a hdd ne legyen mérvadó, először egy tápot kellene cserélned mondjuk olcsóbb de jó vételűből amivel nem lősz mellé FSP HEXA+ 400W, Corsair CX 430W, utána én a cpu-t cserélném mivel a gt 730 még elszaladgál ezzel azzal, majd pedig a gput, keret függő, mivel skylakeban kell gondolkodni így vészesebb az ár, olcsóbban kijössz egy i3 6100-al, bár nem tudom megéri-e, az i5 6500 viszont a duplája árban...

gpu téren egyenlőre még ne variálj szerintem várd meg az RX szériát...A végén a ramot kiegészítheted 8-12-re ízlés szerint!

2016. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!