Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vettem észre, hogy a két...

Most vettem észre, hogy a két szett memóriának más a feszültsége, ez mennyire baj?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha más a feszültség akkor:

vagy DDR3 és DDR3L -t keversz, vagy DDR3(L) és DDR4 -et keversz, ezt sajnos nem sikerült leírnod.


DDR3L tud 1.5V-on működni, keverhető DDR3-al.

DDR4 és DDR3L nem keverhető, hiába vannak alaplapok amiken mindkettőnek van hely, vagy ez vagy az.

2016. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ddr3 kell legyen mindkettő, egyik 1,5Vos, hatalmas ddr3 felirattal, másik meg 1,65-ös a címke szerint
2016. júl. 10. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát XMP helyett manuálisan beállíthatod őket egyforma órajelre és időzítésre, de ilyenfajta párosítás sehogy sem támogatott, próbálkozni lehet de az mindig kockázattal jár.


Ha nullázod a biost, beteszed az 1.65V-os ramot, az órajelét és késleltetését olyanra állítod amit a másik is tud, majd kikapcsold és beteszed a másik 1.5V-os ramot, akkor van rá némi esély, hogy működni fognak, és arra is van még kevesebb esély, hogy stabil lesz.

2016. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyen szinten nem értek hozzá, inkább csere lesz akkor. Amúgy már több hónapja, hogy beszereztem a másikat, nem tűnt fel hogy valami nem stimmel... Oké fagyások voltak de hát mikor nincsenek. Olyan kérdésem lenne még, hogy a feszültségnek van e köze a teljesítményhez? Melyiket érdemesebb megtartani? Kinézet alapján a másfél voltost választanám, de hát nem minden a külső :D
2016. júl. 10. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Cputol függ, ha intel akkor 1.5v 1600mhz, ha amd APU akkor mehet nagyobb.
2016. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a segítséget
2016. júl. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!