Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van olyan sok Nvidia...

Miért van olyan sok Nvidia fanboy?

Figyelt kérdés

Az AMD tényleg ennyire reménytelen, vagy csak én látom azt, hogy ha nem egy amd fórumra megyek akkor agyba főbe szídják. Most aztmondják, az rx 480 megöli a pcie 2.0 és 1.0-ás lapokat. Ki az aki egy több éves budget alaplapba rx 480-at vesz? Ezzel akarja az intel core duojával nyomatni vagy mi?


Idegesítenek, lenyelték azt is, hogy hazudott nekik az Nvidia(3.5 Gb, 0.5 lassabb magyarul hasznavehetetlen ddr3-as szintű), a gtx 1060 3gb-os verziója drágább lesz mint az rx 480 és kifizetik ba*zki, mi a rák? Miattuk van itt a piac ahol, már középkategória 110-130 ezer egy kártya. Gtx 960 is miért top kártya amikor a sima 380 is jobb? De ezt főleg nyugaton látom, itt keleten kevésbé. Ha az ember hülye akkor felhúzom magam, egyszer beleőrülök ebbe. Driverek jobbak? Most adnak ki sorra bugosabbnál bugosabb drivert nvidiánál, redditen erre figyelmeztetnek.


Miért nem lehet teljesítmény alapján venni? Basszus, részvényeik vannak vagy mi?


Gtx 750 ti vs r7 360, nvidia jobb,

Gtx 950 vs r7 370 nvidia jobb

Gtx 960 vs r9 380 AMD jobb

R9 380x nincs nvidia ellenfele

Gtx 970 vs r9 390 AMD jobb

Vagy majd rx 480 ha normális ára lesz

És a high endnél megint Nvidia.


Ez annyira nehéz? Nem országot választ az ember hanem egy terméket, miért kell érzelmeket táplálni?



2016. júl. 3. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés :D

Nem kell velük törődni,csak görgesd át őket

Egyébként AMD oldalról is vannak ilyenek,mondjuk én sokkal több köpködő/rinyáló NV fanboyt látok károgni mint AMD fanboyt

2016. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, egyrészt - Az NVidia uralja a csúcskategóriát.

Másrészt - Az Nvidia elterjedtebb, népszerűbb, és nem csak fogyasztói szinten.

Harmadrészt - Az Nvidia noob-barátabb (lényegesen eltisztultabb névkonvenciót követnek, mint az AMD)

Negyedrészt - Én nem szoktam azt látni, hogy bash-elik az AMD-s GPU-kat, ilymódon Nvidia "fanboyt" nem szoktam látni. Olyat szoktam látni, hogy a legtöbben élből NVidiában gondolkoznak, de ez nem fanboyság, csak az a népszerűbb, így az az első gondolata kb mindenkinek.

Ellenben pl processzoroke setében inkább szoktam intel-fanboyokkal találkozni, akik élből leszögezik, hogy AMD-t ne.

2016. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert 1 nvidia. Ismertebb 2 álítólag. Jobban optimalizálják rá a játékokat 3 mert az amd a priciknál nuncs a toppon és mivel a vidikari is amd ezért az is sz*r

Amugy engem nem érdekel a márka azt veszem amelyik jobban megéri

2016. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok dologra nem tudom a valaszt, de erre:

"Ki az aki egy több éves budget alaplapba rx 480-at vesz?" igen.

Peldaul az, aki gpu mining-el akar (bit)coint banyaszni. Szoval, van letjogosultsaga a dolognak.


De amugy, abban teljesen igazad van, hogy a "fanboysag" egy olyan piacon, amikor egyszar az egyik, masszor a masik versenyzo a jobb, hatalmas butasag. Nem mas, mint a "bizonyitvanya" annak, hogy a illeto lusta/buta arra, hogy utananezzem a tenyeknek.

2016. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok a pontokat ugy irtam hogy azt irtam le amire a fanboyok gondolnak szerintem
2016. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Oh, valóban ezt ki is hagytam.

Optimalizálás. A játékokat jellemzően inkább NVidia kártyákra optimalizálják, nem ritkán az Nvidia saját bizonyos számú nullát tartalmazó kérésére :D

2016. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, de sose értettem meg mit kell isteníteni ennyire valamit, jó beismerem Seasonic tápon kívül aligha vennék mást, de ez legyen a legkisebb gond.


Na visszatérve a témához, használtan Nvidia és AMD kártyát is, mind a kettő jó volt/jó is a maga szintjén és épp ez az amit a buta vérpisti fanboyok elfelejtenek, hogy gondolkodni kellene és laikusan nézni a dolgokat.


Vegyünk alapul engem.


Én most ugye a 7970-et használom, meg is vagyok vele elégedve, noha az utóbbi időben történt driver változások eléggé idegesítőek, bár ugyan azt hallom amit te is, hogy nv is kezd idegesítő lenni ilyen téren.


Ha minden jól megy akkor jelenleg kiszemelt GTX 970-re váltom le, de ha addigra kijön az 1060 és esetleg lenyomja az R9 390 árát is akkor értelem szerűen már csak azon kell gondolkodnom, hogy melyik fog beférni a házba, és adott összegért melyikből melyiket tudom megvenni, és azt veszem amelyik a legtöbbet nyújtja nekem teljesítmény szintjén.


Intel procim is csak azért van, mert nővéremnek anno Inteles alapgép lett összerakva amit én fejlesztettem tovább, de ha FM2+ vagy AM3+ lett volna anno akkor se érdekelt volna, egy FX procit is elviseltem volna meg egy Athlont X4-et is.


Összefoglalva, azt veszem amelyik adott összegért a legtöbbet nyújtja nekem és megfelel mindene az elvárásaimnak.

2016. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert valahogy mégis jobban jönnek ki minden helyzetből.


Például amikor elindult a Fury akkor ahhoz gyári vízhűtés volt. Ez mind szép és jó, de a vízhűtés csapágyas volt, és hangos, ezért visszahívták. Ugyanakkor abban is igazuk van, hogy az Nvidia noob barátabb, a driverek miatt. Az AMD drivereit "kezelni tudni kell", hogy normálisan működjenek. (pl crimson-t nem lehet megnyitni mert azt írja, hogy már meg van nyitva. Tálcán jobb klikk-->megnyitásra nem reagál. feladatkezelőben folyamatoknál be kell zárni, és akkor menni fog)


De szerintem ehhez nagyban hozzájárult az is, hogyha az AMD-nek van problémája az sokkal inkább "címlapra" kerül, mintsem amikor az Nvidia szenved.

2016. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a probléma.


"-Miért kérhet ennyit az Nvidia a Quadro kártyákért?

-Azért mert megteheti."


Szerintem ezzel így mindent elmondtam az Nv piszkos anyagiaskodásáról.


Ezért is lőnék le pár fanboyt mert ha nincs közelben egy okos ember aki tud mérlegelni akkor a butát rábeszélni arra amit ő akar, így megint csak a fanságot erősíti, de ha nekem ezek éveken belül monopóliumot alakítanak így ki az Nvidiának én biztos elvágom valakinek a torkát.....

2016. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám, hogy Nvidia fanboy voltam, de tény hogy nagyon erősen hajlottam rá. Most hogy már kicsit jártasabb vagyok a témában, csak annyi a véleményem: sz@rok én rá, csak vigye el maxon a Witcher 3-mat :D
2016. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!